Kerékpár: Vernon nagy sprintet nyert meg, Valter a 86.

R. P.R. P.
2022.03.25. 18:47
Ethan Vernon örül a győzelemnek (Fotó: Getty Images)
Ethan Vernon győzelmével ért véget az ötödik szakasz az országúti kerékpáros Katalán körversenyen. A La Pobla de Segur és Vilanova i la Geltrú közötti 206 kilométeres szakasz sprintbefutóval ért véget, ebben bizonyult a legjobbnak a Quick-Step brit versenyzője. Valter Attila a mezőnnyel együtt érkezett célba, hivatalosan a 86. lett.

A szakasz nem volt nehéz, egyetlen hegyet kellett megmászniuk a kerekeseknek, az is csak harmadik kategóriás volt. Egy kilométerrel a vége előtt bukás is volt, de szerencsére csak a belga Ilan Van Wilder esett el egy körforgalom utáni kavarodás során, és nem is volt súlyos az eset.

Az összetettben a portugál Joao Almeida egyetlen másodperccel megelőzi a kolumbiai Nairo Quintanát. Valter hátránya az éllovashoz és a csütörtöki szakaszhoz képest egy másodperccel nőtt, ám az összetettben egy helyet javított tegnaphoz képest, így az 55. pozíciót birtokolja.