Csupasport: Vas Kata Blanka vb-bronzérmes!

T. N.T. N.
2021.01.31. 19:06
Vas Kata Blanka (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
Vas Kata Blanka az idei világkupa-sorozat összetett versenyének megnyerése után újabb kiemelkedő eredményt ért el az U23-asok mezőnyében, ezúttal az oostendei vb-n végzett a harmadik helyen.

Január 30-án és 31-én rendezték meg a belgiumi Oostendében a terepkerékpár-világbajnokságot, amelyen a 19 esztendős Vas Kata Blankáért szoríthattunk. Egyedüli magyar versenyzőként vett részt a világeseményen, és kitűnő formában érkezett a vb-re.

Mint korábban megírtuk, 2020 februárjában a fiatal bringás ezüstérmet nyert az U23-asok között a terepkerékpárosok dübendorfi világbajnokságán, tavaly novemberben pedig – szintén ebben a korcsoportban – második helyen végzett a hollandiai terepkerékpáros Európa-bajnokságon, és megnyerte az U23-asok összetett versenyét a terepkerékpárosok idei világkupa-sorozatában.

További részletek mellett megtudhatja még a csupasport.hu weboldalon, hogy mennyivel döntötték meg a futópados világrekordot száz kilométeren, utóbbiről IDE KATTINTVA olvashat.