Kajak-kenu vk: bemelegített a mezőny Szegeden

MTI, N. T.MTI, N. T.
2021.05.14. 15:07
Pénteken délelőtt 11 szám előfutamaival megkezdődött a gyorsasági kajak-kenu világkupa Szegeden. A legtöbb versenyben a népes mezőnyök miatt nem lehetett egyből a döntőbe kerülni, amelyekben azonban igen, a magyar indulók többnyire éltek a lehetőséggel.

Ilyen kivételt jelentett a női K–1 1000 méter és C–1 500 méter. Előbbi számban Kőhalmi Emese futamgyőzelemmel, Bakó Olga pedig egy második hellyel kvalifikálta magát a szombati fináléba, míg utóbbi versenyben Bragato Giada harmadik helye ért döntőt. A férfiaknál a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám 500-as kenusduónak sikerült megspórolnia a középfutamot egy győzelemmel.

Ami a többieket illeti, a K–1 1000 méteren világbajnoki címvédő Kopasz Bálint, valamint Tótka Sándor (K–1 200 m), Nádas Bence (K–1 500 m) és a Noé Zsombor, Dombvári Bence kettős (K–2 500 m) egy-egy futamgyőzelemmel tette le a névjegyét, Kiss Blanka (K–1 200 m) és Kós Benedek (K–1 500 m) pedig második lett első pályáján. Kárász Anna (K–1 200 m) és a Balogh Gergely, Szendy Maximillián duó (K–2 500 m) harmadik, míg Birkás Balázs (K–1 200 m), Takács Kincső (C–1 200 m), Gál Péter (K–1 1000 m), Szőke Attila (C–1 1000 m), a Zombori Dominik, Kocsis Ádám páros (C–2 500 m) és a Lucz Anna, Csikós Zsóka duó (K–2 500 m) egyformán negyedik hellyel kezdett. Seres Fanni (C–1 200 m) ötödikként, Slihoczki Ádám (C–1 1000 m), Molnár Csenge (C–1 500 m) és a Biben Karina, Rendessy Eszter kettős (K–2 500 m) hatodikként ért célba az előfutamában.

Ez minden egység esetében délutáni, illetve szombati középfutamos folytatást jelent.

A vasárnapig tartó világkupán összesen 26 versenyszámban osztanak érmeket és 45 versenyző képviseli a magyar színeket. A szombati és vasárnapi döntőket élőben közvetíti majd az M4 Sport. A verseny a járványügyi intézkedések miatt zárt kapus.