Vajda Attila megnyerte középdöntős futamát (Fotók: MTI/Kovács Attila)

 

Kozák Danuta tavaly megszerzett olimpiai bajnoki címe után pályafutása első vb-aranyára hajt K-1 500 méteren, s a délelőtti második helye után ezúttal esélyeshez méltóan mindenkit maga mögé utasítva lépett tovább a legjobb kilenc közé.

Dombvári Bence ott lesz a K-1 1000 m fináléjában

„Furcsa volt, hogy a középfutamból most csak az első kettő jutott tovább biztosan, ez nagyobb terhet rak az emberre. De megoldottam a feladatot” – nyilatkozott Kozák.

Dinamikus evezés után ugyancsak első lett a kenu egyesek 1000 méteres versenyében címvédőként induló Vajda Attila, valamint ugyanezen a távon a friss Eb-bronzérmes kajakos Medveczky Erika, míg a szintén kajakos Dombvári Bence másodikként ért célba középfutamában.

A párosoknál a londoni ötkarikás bajnok Dombi Rudolf, Kökény Roland kajakos duó a délelőtti futamgyőzelem után ezúttal – a végén kiengedve – harmadik lett a németek és a szlovákok mögött 1000 méteren, míg fél kilométeren a kétszeres olimpiai bajnok Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakpáros hét századmásodperccel kikapott ugyan a lengyelektől, de másodikként is magabiztosan lépett tovább a döntőbe. 

Párosban szerzett érmei után ezúttal egyesben készül dobogóra Medveczky Erika

Zárásként az 1000 méteres kenunégyes – Korisánszky Dávid, Korisánszky Péter, Vass András, Varga Dávid összeállításban – szállt vízre magyar részről, s az előfutamban elért negyedik helyet követően ezúttal megnyerte versenyét, ez pedig számára is finálés folytatást eredményezett. 

A Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus, valamint a Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina kajakos duó 1000 méteren már a délelőtti előfutamból biztosította a helyét a döntőben.

A csütörtöki számok éremcsatáit szombaton rendezik a vb-n.

A további program:
péntek

500 és 1000 m-es előfutamok 8.00
500 és 1000 m-es középfutamok 14.15
200 m-es előfutamok 16.30 
szombat
200 m-es középfutamok 10.00 és 13.00
500 és 1000 m-es döntők 15.25
vasárnap
5000 m-es döntők 9.00
200 m-es döntők 11.00
500 és 1000 m-es döntők 14.30
váltó döntők 17.00