Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra aranyérmes lett 5000 méteren

BORBÉLY LÁSZLÓ, PIRCS ANIKÓ (Racice)BORBÉLY LÁSZLÓ, PIRCS ANIKÓ (Racice)
2017.08.27. 15:26
Bodonyi Dóra nyerte meg a női K–1 5000 méteres döntőt a racicei kajak-kenu világbajnokságon – ezzel öt aranyat szerzett a magyar küldöttség.

Bővebben a vasárnapi döntőkről itt!

A magyar versenyző már a verseny elején a vezető bolyba került, és bár az ötös csapat idővel háromra fogyott, egy felzárkózás után ismét összerázódott a mezőny. Emiatt kiesett a dán Emma Jörgensen, mivel beakadt a lapátja egy vetélytársa csónakjába.

Az utolsó kör elején a német Tabea Medert próbált ellépni a mezőnytől, egy hajónyi előnyre tett szert az addig vezető Bodonyival szemben, de a magyar versenyző tudott újítani, és a hajrára már ő érkezett meg közel ekkora előnnyel. A hajrában mindketten mindent beleadtak, de Bodonyi előnye kitartott, az Eb után a vb-n is megszerezte az aranyat!

A férfiaknál Sebastian Brendel és Fernando Pimenta nyert aranyat a leghosszabb távon, kenuban Varga Dávid a hatodik lett, kajakban a 2000-nél még vezető Noé Bálint a 18.