Kajak-kenu: parádés délelőtt, öt magyar vb-arany

2014.07.20. 11:48
Nádas Bence szerezte az első magyar aranyérmet a vasárnapi zuhatagban (Fotó: szeged2014.com)
A Szegeden zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu-világbajnokság negyedik versenynapján az ifik három az U23-asok további két aranyérmet nyertek a délelőtti sprintdöntők során, pluszban még jött egy második hely is. A házigazdák így nyolc arany-, két ezüst- és egy bronzéremnél tartanak már.

EZT TÖRTÉNT SZEGEDEN
Itt olvashat a szombati döntőkről:
Öt érem, benne három vb-arany kezdésnek

A vasárnapi menü első magyarjaként az ifi NC–1200 m-es B-döntőben Molnár Rebeka második lett, hogy nem sokkal később, már a nap első A-döntőjében magyar győzelem szülessen. Az ifiknél Nádas Bence K–1200 m-en óriási csatát követően, nyolc ezreddel előzte meg lett ellenfelét. A mieink közül Piller Szabina következett, de a bombaerős NK–1200 m-es fináléban csupán hatodik lett.

KÁRÁSZ: IDÉN EZ VOLT A LEGNEHEZEBB PÁLYÁM

„Igazából a sprinttávot érzem a magaménak, persze foglalkoztat az ezer is, de úgy érzem, az még odébb van, hogy a felnőtt mezőnyben akár itthon érdemben beleszóljak a versengésbe" – mondta Hajdu Jonatán.

„A rajtunk jól össze van rakva, minket nem lepett meg, hogy kilőttünk, és már közvetlenül az indulás után ennyivel elhúztunk a mezőnytől. Persze, javítani mindig lehet, és kell is valamin, de ez csak pici korrigálás. Inkább a táv végével kell foglalkozzunk, mert amit mi most tudunk, az még a felnőtt mezőnyben kevés, hogy odaérjünk, az odébb van" – nyilatkozta Birkás Balázs, aki K–1200 m-en világbajnok lett tavaly az ifiknél.

„Az ellenfeleket is le kellett győzzem, de nagyobb küzdelem volt számomra az, amit saját magammal, illetve a betegségemmel kellett megvívjak" – mondta Kárász Anna, akinek délután az 500 m-es döntőben is lesz jelenése.

Bővebb nyilatkozatokat itt olvashat!

Érkezett viszont a magyar együttes jollyjokere, Hajdu Jonatán, aki a mezőnytől meglépve egyedül a moldovai riválisával vívott nagy küzdelmet. Kettejük között a célfotó döntött, az 1000 m-en egyesben első, párosban második magyar javára. És hol volt még a vége? Egy magyar szempontból lyukas számot újabb hazai siker követett: a Balaska Márk, Birkás Balázs K–2200 m-es egység már a rajt utáni öt méteren – elképesztően elkapták – fél hajót adott az egész mezőnynek, amely különbség a célba érve is megmaradt.

Az ifi sprinterek után érkezetek az U23-asok, akiknél Korisánszky Dávid révén (C–1, 8. hely) B-döntőben is érintettek voltunk. Majd jött, mit jött, repesztett K–1200 m-en az olimpiai pontszerző Dudás Miklós, és egy bivalyerős futamban győzött. A kiegyenlített mezőnytől az utolsó 50–60 m-en sikerült meglépnie.

Kárász Anna NK–1200 m-en négyes versengés egyik tagjaként gondolhatott valósan az éremszerzésre féltávnál, ám ellentétben riválisaival neki még maradt ereje indítani is a hajrában, és végül közel fél hajóval nyert.

Lakatos Zsanett NC-1200 m-en komolyan üldözte a jó rajtot elkapó, jobbján lévő oroszt, de csak megszorítani tudta, megelőzni nem, így maradt a magyar kenusnak az ezüstérem. Sokat vártunk a favorit Tótka Sándor, Dudás K-2200 m-es egységtől, ám hiába a kiváló rajt, a hajrában nem volt kellő erő, így három rivális – orosz, lengyel, ukrán lett a befutó – is a mieink előtt ért célba.

A vb a vasárnap kora délutáni 500 m-es döntőkkel ér véget, benne megannyi újabb magyar győzelmi reménnyel.