Kajak-kenu: Lakatos Zsanett aranyérmes a maratoni vb-n

MTI MTIMTI MTI
2016.09.16. 19:32
Lakatos Zsanett rajt-cél győzelmet aratott, és megvédte vb-címét (Fotó: NS-archív/Szabó Miklós)
Lakatos Zsanett aranyérmes lett kenu egyesben a Brandenburgban zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság első versenynapján, pénteken.

A magyar szövetség (MKKSZ) tájékoztatása szerint a Győri VSE 21 éves versenyzője rajt-cél győzelmet aratott, előnyét folyamatosan növelve védte meg a tavaly Győrben megszerzett világbajnoki címét. Lakatos 1:46:45.5 óra alatt teljesítette a 19 kilométeres távot, ugyanebben a számban Kisbán Zsófia az ötödik helyen zárt.

A korosztályos futamok során tíz érmet nyertek a magyarok.

Az ifjúságiaknál kajak egyesben Pupp Noémi arany-, Nagy Viktória Fruzsina ezüstérmet szerzett, kenu egyesben a lányoknál az olasz származású Bragato Giada az első, Molnár Csenge a harmadik helyen végzett, míg a fiúknál Adolf Balázs lett harmadik.

Az U23-as mezőnyben kajak egyesben Kiszli Vanda arany-, Mihalik Sára ezüstérmet ünnepelhetett, a férfiaknál Petró Ádám győzött, a kenusoknál pedig Dóri Bence Balázs állhatott a dobogó tetejére, míg Balla Leventének ezüstérem jutott.

A németországi világbajnokság szombaton folytatódik.