Kozák Danuta az időrend miatt nem lehet ott a női négyesben (Fotó: Tumbász Hédi)

 

A magyar szövetség honlapjának közlése alapján az utazó keret összeállítása a hétvégén lebonyolított válogató eredményei alapján alakult ki, amit a szövetség versenysportbizottsága már vasárnap este megtárgyalt, és előterjesztését az elnökség hétfő délelőtti ülésén egyhangúlag támogatta.

Hüttner Csaba felnőtt szövetségi kapitány elmondta: két olyan versenyszám van, amelyikben nem az a sportoló áll rajthoz, aki kivívta az Eb-indulás jogát.

„Az időrend nem teszi lehetővé, hogy Kozák Danuta Poznanban a női négyes tagja legyen, mert a K–1-es és a K–4-es döntő között mindössze negyven perc van. Varga Ádám helyett pedig a válogatón második Kopasz Bálint indulhat el Lengyelországban K–1 1000 méteren, miután a KSI fiatal versenyzője ezen a hétvégén az ezer párosra koncentrál, amelyben Béke Kornéllal fog rajthoz állni” – nyilatkozta a szakember.

A Béke, Varga páros május közepén győzött az európai pótkvalifikációs versenyen, ezzel megszerezte Magyarországnak az utolsó hiányzó férfi kajakos olimpiai kvótát, valamint kivívta magának az Eb-részvétel lehetőségét.

A csapat több lépcsőben, kedden és szerdán utazik ki a lengyelországi Poznanba.

Az Eb-t csütörtöktől vasárnapig rendezik, a küzdelmeket élőben közvetíti az M4 Sport.

A MAGYAR EB-CSAPAT
férfiak

K-1 200 m: Tótka Sándor
K-1 500 m:
Kopasz Bálint
K-1 1000 m: Kopasz
K-1 5000 m: Noé Bálint
K-2 200 m: Balaska Márk, Csizmadia Kolos
K-2 500 m: Noé B., Kulifai Tamás
K-2 1000 m: Béke Kornél, Varga Ádám
K-4 500 m: Kuli István, Molnár Péter, Nádas Bence, Tótka
K-4 1000 m: Noé B., Gál Péter, Dombvári Bence, Kulifai
C-1 200 m: Korisánszky Dávid
C-1 500 m: Kiss Balázs
C-1 1000 m: Kiss B.
C-1 5000 m: Fodor Nicholas
C-2 200 m: Korisánszky, Takács Mihály
C-2 500 m: Hajdu Jonatán, Fekete Ádám
C-2 1000 m: Hajdu, Fekete

nők
K-1 200 m: Lucz Dóra
K-1 500 m: Kozák Danuta
K-1 1000 m: Gazsó Alida Dóra
K-1 5000 m: Bodonyi Dóra
K-2 200 m: Lucz Anna, Kiss Blanka
K-2 500 m:
Kozák, Bodonyi
K-2 1000 m: Csipes Tamara, Medveczky Erika
K-4 500 m: Lucz D., Csipes, Kárász Anna, Bodonyi
C-1 200 m: Takács Kincső
C-1 500 m: Balla Virág
C-1 5000 m: Horányi Dóra
C-2 200 m: Balla, Takács
C-2 500 m: Balla, Takács

A PARAKENUS CSAPAT
férfiak
KL1 200 m:
Kiss Péter Pál
KL1 200 m: Suba Róbert
VL2 200 m: Suba
VL2 200 m:
Juhász Tamás
KL2 200 m: Rozbora András
KL3 200 m: Kiss Erik
KL3 200 m: Török Dávid

nők
KL1 200 m:
Pulai Erika
KL2 200 m: Varga Katalin
KL3 200 m: Molnár Nikoletta
VL3 200 m: Molnárné Tóth Julianna