Kajak-kenu: 40 éves lett a legendás Maty-éri pálya

A szegedi Maty-ér vízén négy alkalommal rendeztek felnőtt kajak-kenu világbajnokságot.

Világjátékok: két magyar indulhat maratoni kajakban

A női és a férfi mezőnyben is egy-egy sportolónk versenyezhet.

Kajak-kenu: hatvanéves a Lágymányosi Spari

Kovács Katalin és Kolonics György is itt kezdte pályafutását.

Kajak-kenu: német vagy orosz elnöke lesz a sportágnak

A német Thomas Konietzko vagy az orosz Jevgenyij Arhipov kerül a Nemzetközi Kajak-kenu-szövetség élére.

Maratoni kajak-kenu vb: Csay hihetetlen sorozata megszakadt, de a fia győzött

Női K–2-ben Kőhalmi Emese és Rendessy Eszter bizonyult a legjobbnak.

Maratoni kajak-kenu vb: női és férfi egyesben is magyar siker

Az ifjúságiaknál Sellyei Csanád győzött, míg az ezüstérmet Kolozsvári Brúnó szerezte meg.

Kajak-kenu: magyar sportdiplomáciai siker Pozsonyban

A szakember a magyar szövetségben a gazdasági és vagyongazdálkodási alelnöki posztot tölti be.

Maratoni kajak-kenu vb: négy magyar arany a nyitó napon

A női mezőnyben K–1-ben Kiszli Vanda, a férfiak között C–1-ben Adolf Balázs győzött.

Kajak-kenu: Tótka Sándor a szerkesztőségünkben kapta meg Usain Bolt aláírását

Tokió olimpiai bajnoka címlapot kapott a Nemzeti Sporttól ajándékba, és elárulta, mit jelent a gyűrűsujján a tetoválás.

Kajak-kenu: szobor készül a hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danutáról

„Sosem ért még ilyen nagy megtiszteltetés. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a végeredmény” – mondta.

Kajak-kenu: Muszáj lesz az ötszáz méterre felkészülni – Lucz Anna

A koppenhágai világbajnokság egyik legeredményesebb versenyzője lett a kajakos.

Kajak-kenu vb: Jól szerepeltünk, de hiányérzet azért van bennem – Hüttner Csaba

„Építjük az új csapatokat, s Párizsban megpróbálunk a mostani érmekből néhányat átváltani aranyra.”

Kajak-kenu vb: három magyar arany-, és egy ezüstérem az 5000-es döntőkön

Adolf, Kőhalmi és Noé arany-, míg Kisbán ezüstéremmel zárt a koppenhágai kajak-kenu vb-n.

Kajak-kenu vb: aranyérmes a Lucz, Csizmadia kajak vegyes páros

Korisánszky Dávid és Takács Kincső pedig bronzérmes lett a kenu vegyes párosok 200 méteres versenyében.

Kajak-kenu vb: ezüstérmes lett a magyar női kajak négyes

A mieink 16 századdal maradtak le a fehérorosz csapat mögött.

Kajak-kenu vb: ezüstérmes a magyar női kenu négyes 500 m-en

A magyar csapat harmadik második helyét szerezték meg vasárnap.

Kajak-kenu vb: a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám duó második lett

A magyar páros nagy csatában végzett az olaszok mögött.

Kajak-kenu vb: bronzérmes a Bragato Giada, Nagy Bianka páros

Az aranyérmes a Patricia Coco, María Corbera spanyol duó lett.

Kajak-kenu vb: Csipes Tamara ezüstérmes 500 méteren

A számot az új-zélandi Aimee Fisher nyerte meg.

Ezüstvasárnap a rövidebb távokon: négy második hely a kajak-kenu vb záró napján

Csipes mellett a Hajdu, Fekete páros, a női kenu négyes, valamint a női kajak négyes is ezüstérmes lett • Aranyérmes a kajak kettes vegyes páros.

Kajak-kenu vb: Gál és a kajak vegyes páros döntős, Kiss kiesett

A vasárnapi záró napon sorra kerülő tizenhat döntőből tizenötben lesz magyar hajó.

Kajak-kenu vb: világbajnok a Kozák, Csipes duó és Gazsó

Két arany és összesen hét magyar érem a szombati döntőkben.

Kajak-kenu vb: a Kozák, Csipes duó aranyérmes 500 méteren

Nagyon szoros csatában, a fehéroroszokon felülkerekedve a mieink értek elsőként célba.

Kajak-kenu vb: a Kulifai, Noé duó bronzérmes 1000 méteren

A Kulifai Tamás, Noé Bálint duó bronzérmet szerzett a kajak kettesek 1000 méteres versenyében a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság szombati napján.

Kajak-kenu vb: Lucz Anna ezüstérmes 200 méteren

A magyar versenyző nagyszerű hajrával másodikként ért célba a kajak egyesek versenyében.

Kajak-kenu vb: Gazsó Alida aranyérmes 1000 méteren

A magyar versenyző könnyedén, háromhajónyi előnnyel ért célba a kajak egyesek versenyében.

Kajak-kenu vb: Kiss Péter Pál megvédte címét a parakajakosoknál

A 18 éves friss paralimpiai bajnok a KL1-es kategória 200 méteres döntőjében nagy küzdelemre kényszerült.

Kajak-kenu vb: Adolf Balázs bronzérmes 1000 méteren

A magyar versenyző a kenu egyesek versenyén harmadikként ért célba.

Kajak-kenu vb: Kopasz Bálint ezüstérmes 1000 méteren

A magyar versenyző portugál riválisa, Fernando Pimenta ért elsőként célba.

Kajak-kenu vb: ezüstérmet szerzett Kiss, Lucz duó 200 méteren

Az előzetesen a legnagyobb riválisnak tartott fehérorosz csapat örülhetett a verseny végén.

Kajak-kenu vb: minden magyar döntőbe jutott a középfutamból

Szombaton minden éremcsatában lesz piros-fehér-zöld egység.

Kajak-kenu vb: futamgyőzelemmel döntőben a címvédő női kajak négyes

Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Alida az utolsó 200 méteren nyerte meg előfutamát.

Kajak-kenu vb: döntőben a Kozák, Csipes duó és a férfi négyes

A női kettes erődemonstrációt tartott, egyhajónyi előnnyel mindenkit maga mögé utasított.

Kajak-kenu vb: kezdésként öt magyar egység is döntős

A csütörtök délelőtti előfutamokban érintett öt magyar egység mindegyike kihagyhatja a középfutamokat.

Kajak-kenu: további három évig Hüttner Csaba marad a kapitány

Az MKKSZ egyhangúlag döntött úgy, hogy meghosszabbítja a kapitány lejáró szerződését.

Kajak-kenu: négy új örökös bajnok a szövetség dicsőségfalán

A címet az érdemli ki, aki legalább öt világbajnoki címet szerez és/vagy olimpiai/paralimpiai aranyérmes lesz.

Lipován ballada – Csinta Samu publicisztikája

ALAPVONAL. Ez a vérre menő rivalizálás a legnagyobb román-magyar sportbarátságot szülte. A legendás Wichmann Tamás, Ivan Patzaichin duettet, olyan kapcsolatot, amelynek hőfoka az aktív pályafutás befejezése után sem csökkent.

Kajak-kenu: visszavonult a világ- és Európa-bajnok Lakatos Zsanett

A sportoló két hónap múlva végez a fodrásziskolában, és edzőként is dolgozik a folytatásban.

Gyász: 71 éves korában elhunyt Ivan Patzaichin kenus

Ő az egyetlen román sportoló, aki megkapta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Olimpiai Érdemrend gyémántlánc fokozatát.

Kajak-kenu vb: a Kozák, Csipes duó indul K–2 500 méteren

Bodonyi Dóra kihagyja a versenyt, s a kvartettben Gazsó Alida Dóra fogja helyettesíteni.

Kajak-kenu: Tótka Sándor Újpest díszpolgára lett

Az újdonsült díszpolgár a klub 39. olimpiai bajnoka; Kapás Boglárka elismerő oklevelet kapott.

Kajak-kenu vb: tíz olimpikon a magyar keretben

A tokiói olimpián aranyéremig jutó Kopasz Bálint három számban is indul.

SUP-vb: 17 magyar versenyző vesz részt Balatonfüreden

Az MKKSZ elnöke, Schmidt Gábor szerint a sportág bekerül majd az ötkarikás játékok programjába.

Kajak-kenu ob: Nádas Bence és Lucz Anna nyert 200 m egyesben

A kenusoknál ugyanezen a távon Korisánszky Dávid, valamint Balla Virág győzött.

Kajak-kenu ob: Kopasz Bálint egysége nyert Tótkáék ellen