Tipsport Liga: újra győzelmet ünnepelhetett a DVTK

2018.10.26. 21:14
A DVTK újra győzelmet ünnepelhetett (Fotó: dvtk.eu)
A Detva 5–4-es legyőzésével rendkívül fordulatos mérkőzésen tört meg a DVTK Jegesmedvék nyolcmeccses nyeretlenségi sorozata a szlovák jégkorongbajnokságban.

Pedig a találkozó nem indult jól a miskolciak számára: a Detva már az 5. minutumban megszerezte a vezetést. A Jegesmedvék azonban Ziga Pance duplájával még a harmad vége előtt fordítani tudtak (2–1).

A második játékrészben egyenlített a Detva (2–2), amely a harmadik harmadban a vezetést is visszaszerezte: kereken 41 percet mutatott az óra, amikor 2–3-ra módosította az állást a vendégcsapat. A DVTK-nak azonban ezúttal is volt válasza, és Magosi Bálint gólja után már-már úgy tűnt, jön a hosszabbítás, az 59. minutumban viszont hosszas videózás után a negyedik gyetvai találatot is megadták a játékvezetők (3–4).

A Miskolcnak egyetlen perce maradt, hogy betaláljon, s ezzel legalább a már biztosnak látszó hosszabbítást kicsikarja. Ez pedig össze is jött! 59.25-nél Alexis Loiseau kotorta a kapuba a korongot (4–4).

A ráadást a DVTK kezdte lendületesebben, és négy perc elteltével Magosi megszerezte a miskolciak két pontot érő, ötödik gólját is (5–4).

JÉGKORONG, TIPSPORT LIGA
DVTK JEGESMEDVÉK–HC07 DETVA 5–4
(2–1, 0–1, 2–2, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc, 1000 néző. V: Loksik, Orolin, Frimmel, Bogdan (szlovákok)
DVTK: Adorján
Crawford, T. Slovák – Szirányi, Vojtkó – Láda B. (1), Milam – Rusk
Miskolczi, Galanisz, MAGOSI 2 – PANCE 2 (1), Vas J. (2), Kulmala –
Somogyi (1), LOISEAU 1 (1), Harrison – Ritó, Hajós, Vincze P.
Edző: Glen Hanlon
DETVA: PETRIK
Martin Chovan, Kuklev (1) – Sládok (1), HRASKO 1 – F. Fekiac (1), F.
Simon – Hedera, Gachulinec
Scurko (1), Jakucenja 1, Pulis – Tibensky (1), Valent, Matus Chovan 1
– SUROVY 1, Murcek, Zilka – Daloga, V. Fekiac, Král
Edző: Jozef Turek
Kiállítások: 12 perc + 2 végleges fegyelmi (Somogyi, Vas), ill. 17 perc + végleges fegyelmi (Kuklev), + 10 perc fegyelmi Scurko
Glen Hanlon: – Végre a javunkra dőlt el egy ilyen kiélezett és nagyon izgalmas mérkőzés. Annak külön örülök, hogy feljavult az emberelőnyös játékunk.
Jozef Turek: – Már a kezünkben volt a győzelem, de az utolsó pillanatokban nagy hibákat követtünk el és ezek megbosszulták magukat. Jól kezdtük a meccset, ám rosszul fejeztük be.