Tipsport Liga: megszakadt a DVTK jó sorozata

2019.11.01. 20:04
Megszakadt a DVTK jó sorozata a szlovák jégkorongligában – a magyar csapat Poprádon kapott ki 2–1-re. A MAC hosszabbítás után Kosice otthonában szenvedett vereséget.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
HC Kosice (szlovák)–MAC Újbuda 5–4 (1–1, 2–2, 1–1, 1–0) – hosszabbítás utánJÉGKORONG
HC Kosice (szlovák)–MAC Újbuda 5–4 (1–1, 2–2, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után

HK POPRAD (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 2–1 (1–0, 0–1, 1–0)
Poprad, 1782 néző. V: Stano, M. Novák, Bogdan, Jobbágy (szlovákok)
POPRAD: Vosvrda KOZÁK (1), Brejcák – Erving, Ulrych – Fabian (1), Tavoda – Nespala, Magovac HANDLOVSKY (1), Paukovcek 1, VANDAS – Takác, Zagrapan, Leclerc – MLYNAROVIC 1, Bjaloncík (1), P. Svitana – Kundrík, Palocko, R. Svitana. Edző: Peter Mikula
DVTK: RAJNA Ross, Vojtkó – LÁDA B. (1), Vandane – Szirányi B., Gőz – Kiss D. Harrison, Vas J., Részegh T. – D. Rodman, St. Pierre (1), BEAUVILLIER 1 – Miskolczi, Galanisz, Magosi B. – Farkas M., Lövei, Kiss Patrik. Edző: Marcel Rodman
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Kapura lövések: 58–21
Peter Mikula: – Jól játszottunk, rengeteg lövésünk volt, éppen ezért dühít, hogy a meccs végéig kellett várnunk arra, hogy az erőfeszítéseink kifizetődjenek. A megszerzett három pont miatt boldog vagyok, de a jövőben jobban ki kell használnunk a lehetőségeinket.
Marcel Rodman: – Összességében csalódást keltő teljesítményt nyújtottunk. Olyan meccsen, amelyen a harmadik harmadban, egyenlő állásnál három kapura lövést sikerül produkálnunk, nem érdemlünk pontot. Cserben hagytuk a kapusunkat, akinek kiváló teljesítménye nélkül nagyobb különbségű vereséget szenvedtünk volna.

HC KOSICE (szlovák)–MAC ÚJBUDA 5–4 (1–1, 2–2, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Kassa, 4259 néző. V: Snásel, Valach, Smrek, Soltés (szlovákok)
KOSICE: Kosaristan Cízek (1), D. RUZICKA (2) – Michalcin, Koch – Bucko, Repe (1) – Cibák BELLUS 1 (1), MICHAL CHOVAN 2 (1), Elias – RAPÁC 1, Skokan, Klhufek (1) – Suja, Bortnák, Jokel – Mily 1, Vrábel (1), Hrabcák. Edző: Peter Draisaitl
MAC: Halász Garát, Carlisle – MCNALLY 1, MACAULAY (2) – Pozsgai, Fejes – Bugár, Schleckmann TERBÓCS 1 (1), Stretch (1), Sofron I. 1 – Brance Orbán (2), LANGKOW 1 (1), Bodó – Klempa, Pitt (1), Szigeti – Majoross B., Nagy K., Pápa. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Kapura lövések: 25–30
Majoross Gergely: – Egyrészről csalódott vagyok, mert hiába dolgoztunk nagyon sokat és jól, hogy jó helyzetbe hozzuk magunkat, sok olyan hibát követtünk el, amelyek miatt gólokat kaptunk. Másfelől viszont ez ellen a csapat ellen ebben az arénában ilyen bátorságot és karaktert mutatni és így visszajönni a meccsbe, nyilvánvalóan nagyszerű fegyvertény. Ha ezt nézem, elégedett lehetek a pontszerzéssel, viszont a hosszabbításos három a három elleni játékunkon egyértelműen dolgoznunk kell.

1. Slovan Bratislava 18 11 3 1 3 58–35 +23 40
2. Banská Bystrica 17 11 2 1 3 52–30 +22 38
3. Kosice 18 8 4 2 4 52–40 +12 34
4. Zvolen 17 10 7 54–43 +11 30
5. DVTK Jegesmedvék 18 6 3 2 7 48–41 +7 26
6. Nitra 18 7 1 3 7 48–47 +1 26
7. Trencín 17 7 1 2 7 50–47 +3 25
8. Dukla Michalovce 17 7 1 2 7 38–40 –2 25