Tipsport Liga: kikapott a MAC, de meccselhet a rájátszásért

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.02.22. 21:16
A DVTK nagy csatában kapott ki a listavezetőtől (Fotó: dvtk.eu)
A MAC Újbuda jégkorongcsapata sima, 3–0-s vereséget szenvedett Zólyomban a szlovák Tipsport Liga alapszakaszának pénteki játéknapján, mégis mérkőzhet a rájátszásért.

Az újbudai együttes tizedik helyezése – két fordulóval az alapszakasz vége előtt – azzal vált biztossá, hogy a közvetlen rivális Liptószentmiklós szintén kikapott.

A szlovák bajnokságban az alapszakasz után az első hat automatikusan a negyeddöntőbe jut, míg a hetedik a tizedikkel, a nyolcadik pedig a kilencedikkel vív két nyert mérkőzésig a rájátszásért.

A DVTK közel járt a bravúrhoz a listavezető ellen: a rendes játékidő végén 4–4 állt az eredményjelzőn, a hosszabbításban azonban a besztercebányaiak találtak a hálóba.

TIPSPORT LIGA
DVTK-JEGESMEDVÉK–BANSKÁ BYSTRICA 4–5 (1–3, 3–0, 0–1, 0–1) – h. u.
Miskolc, 1205 néző. V: Snásel, Stefik, Bogdan, Vyleta (szlovákok)
DVTK: Vay
Crawford (1), Kiss D. – SZIRÁNYI B. (2), Láda B. – Gőz, Milam 1 – Albert T.
KULMALA (2), VAS J. (1), Pance 1 – Magosi B. (1), LOISEAU 2, Harrison – Somogyi (1), Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó
Edző: Glen Hanlon
B. BYSTRICA: Williams
Mihálik 1, Marshall – Glenn, Southorn – Datelinka, Kubka (1) – Nemcík (1), Cesík
ASSELIN 1 (2), Faille (2), Selleck (1) – Bartánus, HIGGS 1 (1), Stastny – Lamper 1, SUROVY 1 (1), Soltés (1) – Gabor, Zigo, Koper
Edző: Dan Ceman
Kiállítások: 12 + 10 perc fegyelmi (Hajós), ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Marshall, Southorn)
Kapura lövések: 25–45
Glen Hanlon: –
Hazai környezetben nulla kettővel indítani, nos... ez sok nehézséget okozott nekünk. Aztán viszont felálltunk a padlóról, fordítottunk, és valóban szurkolóbarát mérkőzést játszottunk – az eredmény máshogy is alakulhatott volna.
Dan Ceman: – Nagyon jól kezdtünk, de a sebességünk később alábbhagyott és nem tudtuk tartani a tempót. Ezt követően nekünk kellett kapaszkodnunk, agresszív játékunk azonban meghozta a sikert.

HKM ZVOLEN (szlovák)–MAC ÚJBUDA 3–0 (0–0, 2–0, 1–0)
Zólyom, 1798 néző. V: Müllner, Stano, Sefcík, Frimmel (szlovákok)
ZVOLEN: SKAPSKI
Pöyhönen, Fraser (1) – Hrasko, Zelenák – Drgon, Ulrich – Roman, Andrisík
Handlovsky (1), KYTNÁR 2, Vandas – Obrdzálek, MICHAL CHOVAN 1, Marcinek – Kelemen (1), Mitchell, Zuzin – Vandane, Petrás
Edző: Andrej Podkonicky
MAC: Bálizs
Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudás – Garát, Burt – Vokla, Kreisz
Bodó, Langkow, B. Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy K., Odnoga – Szigeti Á., Majoross B., Pápa
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Kapura lövések: 45–29
Majoross Gergely: –
Jól játszottunk, de ahhoz nem elég jól, hogy megverjük a Zvolent. Védőink megfelelő teljesítményt nyújtottak, ahogy a kapusunk is, és adódott néhány gólhelyzetünk, ezekkel azonban sajnos nem tudtunk élni. Azzal elégedettek lehetünk, hogy két gólon tudtuk tartani ellenfelünket az üres kapus találatig, ám ha valaki nyerni akar, annak gólt kell szereznie, és nekünk ez most nem jött össze. Pozitívum ugyanakkor, hogy immár biztosan ott leszünk a kvalifikációs szakaszban, ennek örülünk.

1. Banská Bystrica 55 31 7 5 12 191–133 +58 112
2. Zvolen 55 29 7 7 12 183–121 +62 108
3. Nitra 55 30 5 4 16 210–135 +75 104
4. Kosice 55 30 4 5 16 179–134 +45 103
5. Poprad 55 27 9 3 16 161–140 +21 102
6. Nové Zámky 55 25 6 5 19 141–124 +17 92
7. Trencín 55 23 7 4 21 146–131 +15 87
8. DVTK Jegesmedvék 55 22 6 8 19 145–145 0 86