Tipsport Liga: hétgólos meccsen kapott ki a MAC; nyert a DVTK

H. K.H. K.
2020.02.12. 21:11
Győzött a DVTK Jegesmedvék (Fotó: Kozma István)
A DVTK Jegesmedvék 4–2-re legyőzte a szlovák HC Kosicét a jégkorong Tipsport Liga szerdai játéknapján. A MAC Újbuda hétgólos mérkőzésen, hosszabbítás után kapott ki a Slovan Bratislavától.

A DVTK az első harmad végén megszerezte a vezetést a szlovák Kosice ellen, majd előnyét tovább növelte a második játékrészben (3–1). A harmadik harmad hajrájában szépített a Kosice, de a magyar csapat üres kapus góllal pontot tett a mérkőzés végére, és 4–2-re nyert.

A MAC Újbuda találkozója szorosabban alakult Pozsonyban: gól nélküli első harmad után a másodikban mindkét együttes kétszer volt talált be, a harmadik harmadban pedig Nagy Krisztián villanására válaszolni tudott a Slovan Bratislava. Három hármas rendes játékidő után a hosszabbítás döntött a győztes kilétéről: a ráadás negyedik percében a hazaiak szereztek gólt, ezzel 4–3-ra győztek.

JÉGKORONG, TIPSPORT LIGA
DVTK JEGESMEDVÉK–HC KOSICE (szlovák) 4–2 (1–0, 2–1, 1–1)

Miskolc, 1191 néző. V: Stefik, Novák, Soltés, Beniac (szlovákok)
DVTK:
Rajna – ROSS (2), Kiss D. – Gőz, Vandane – Szirányi, WEHRS 1 – Láda B. – Beauvillier (1), Vas J., VALCHÁR 1 – D. RODMAN (2), Galanisz, Magosi B. – Ritó, Harrison, BEACH 2 – Lővei, Kiss P. Edző: Glen Hanlon
KOSICE:
Skorvánek – T. Slovák, Koch – Pavlin (1), Zelenák – Cizek, Ruzicka – Bellus, MICHAL CHOVAN 1 (1), HASCÁK 1 (1) – Kvéton, Skokan (1), Sukel – Rapác, Bortnák, Klhűfek – Mily, Suja, Majdan. Edző: Peter Draisaitl
Kiállítások:
10 perc+10 perc fegyelmi (Vas J.), ill. 12 perc
Kapura lövések:
24–36
Glen Hanlon:
– Láthattuk, hogy a Kassa nagyon erős csapat. A vendégek jól variálták soraikat, de most a második számú kapusuk védett. Nálunk jól jöttek a hátvédek pontjai, ennek is köszönhetjük sikerünket.
Peter Draisaitl:
– Az első tíz percben jól játszottunk, de a kettő plusz kétperces kiállításból nem tudtunk betalálni. Katasztrofális volt a játékunk, csalódást keltettünk, ennek okát nem tudjuk, hiszen az elmúlt hetekben jól teljesítettünk.

SLOVAN BRATISLAVA (szlovák)–MAC ÚJBUDA 4–3 (0–0, 2–2, 1–1, 1–0) – h. u.
Pozsony, 4185 néző. V: id. D. Konc, Valach, Synek, Durmis (szlovákok)
SLOVAN:
Habal – Sersen 1 (1), BACIK 1 – Hudec, Stajnoch (1) – Kucny, Sedivy (1) – Demo, Petrás
Abdul, ZIGO 1, Z. Pance – Bondra, St. Pierre (1), Basabara(1) – Sloboda (1), Kytnár, JENDEK 1 – Matousek, Viedensky, Urbánek. Edző: Roman Stantien
MAC: Bernard – Blake Orbán, Pozsgai (1) – Bugár, Carlisle – Macaulay, Garát – Lakatos
Brance Orbán, Pitt, Terbócs – KLEMPA (2), Stretch 1, Sofron I. 1 – Kreisz, Majoross B., Bodó (1) – Lőczi, NAGY K. 1, Szigeti (1). Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 14 perc+10 perc fegyelmi (Urbánek), ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Pozsgai, Stretch)
Kapura lövések: 41–28