Tipsport Liga: a MAC nagy harcban, a DVTK simán vesztett

K. Zs.K. Zs.
2020.02.02. 19:37
Josh Pitt ütötte az egyik MAC-gólt Besztercebányán (Fotó: Dömötör Csaba)
A MAC nagyon megszorongatta az éllovas Besztercebányát, de 4–2-re kikapott, és veszített a másik magyar csapat, a DVTK Jegesmedvék is a szlovák jégkorong-bajnokság vasárnapi játéknapján – a miskolciak a Poprád vendégeként maradtak alul (5–1).

TIPSPORT LIGA
HK POPRAD (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 5–1 (2–0, 0–1, 3–0)
Poprád, 2028
néző. Vezette: Valach (szlovák), Juhász G., Beniac (szlovák), Soltész
POPRAD: VOSVRDA
Erving, Ulrych 1 – Larkin, DALHUISEN (3) – Fabian, L. Kozák (1) – Cesánek
Svitana (1), Zagrapan, Takác (1) – VANDAS 1 (1), HANDLOVSKY 2, Lapsansky (1) – Mercier, Bjaloncík (1), Matús Palocko 1 – Kundrík, Matej Palocko, Králik
Edző: Peter Mikula
DVTK: Adorján A.
Ross, Kiss D. – Láda B. (1), Vandane – SZIRÁNYI B. (1), Gőz
D. Rodman, Galanisz, Magosi B. – Beauvillier, Valchar 1, Beach – Kiss Patrik, Harrison, Ritó – Farkas M.
Edző: Glen Hanlon
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Kapura lövések: 30–26
Glen Hanlon:
– A Poprad nagyon jól játszott, összességében megérdemelten nyert. Az első harmadban szinte csak a kapusunk tartott minket meccsben, és bár a másodikban jól játszottunk, a végén volt két előnyünk, amelyekből gólt kellett volna szereznünk, de nem sikerült. A záró harmadunk egyszerűen pocsék volt.

HC '05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA (szlovák)–MAC ÚJBUDA 4–2 (0–0, 3–1, 1–1)
Besztercebánya, 2407
néző. Vezette: Loksík, Müllner, Durmis, Gegán (szlovákok)
B. BYSTRICA: Beskorowany
Southorn, Mihálik – Datelinka (1), CARDWELL (1) – Nemcík, Brejcák – Ziak, Lopejsky
Hickmott, B. Ihnacák (1), Hohmann (1) – Jääskeläinen, Bubela (1), LAMPER 1 (1) – Bartánus 1, Mlynarovic (1), Soltés – Kabác 1, GABOR 1, Kriska
Edző: Daniel Ceman
MAC: Bernard
Pozsgai, MCNALLY (1) – Carlisle, Blake Orbán – Garát, Macaulay (1) – Fejes N.
Brance Orbán (1), Pitt 1, Bodó (1) – Klempa, STRETCH 1, Sofron I. – Kreisz, Majoross B., Terbócs – Szigeti
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Kapura lövések: 38–21
Majoross Gergely: – Olyan hibákat követtünk el, amelyek elkerülhetők lettek volna. Viszont kétgólos hátrányban sem adtuk fel, mentünk előre, ahogy csak tudtunk, és be is találtunk, így visszajöttünk a meccsbe. Nagy helyzeteink voltak az egyenlítéshez, de sajnos a harmadik gólt nem tudtuk megszerezni. A második és a harmadik harmad végére kicsit elfáradtunk, mert csak tíz csatárral tudtunk menni, így hiába harcoltunk, ezúttal nem volt elegendő a pontszerzéshez.