Tipsport Liga: 39 másodpercen múlt a DVTK sikere Gyetván

2019.01.08. 21:34
A szlovák élvonalbeli jégkorongbajnokságban szereplő DVTK Jegesmedvék végül maratoni hosszúságú szétlövés végén, a 24. rávezetéssel szenvedett vereséget a HC 07 Detva otthonában. A MAC Újbuda több sikerrel járt, hazai pályán győzött a playoffért zajló küzdelemben közvetlen riválisa, a Liptovsky Mikulás ellen.

A DVTK két, gól nélküli harmad után a harmadik közepén ugyan vezetést szerzett Gyetván, ám a hazaiak 39 másodperccel a rendes játékidő előtt egyenlítettek, így jöhetett a ráadás. Ebben nem esett újabb találat, így következhetett a szétlövés, jöhettek a rávezetéses büntetők.

Ebben a műfajban aztán ritka hosszú csatát láthatott a nagyérdemű: az ötödik pár után két gólt szerzett mindkét brigád, aztán csak változatos módokon elhibázott kísérleteket hozott a párbaj, mígnem a 24. (!) próbálkozásból megszületett a győztes találat, Peter Valent döntötte el a hazaiak javára a mérkőzést.

A liga másik magyar csapata, a még rájátszást jelentő 10. helyért csatázó MAC Újbuda az ebben a harcban közvetlen riválisának számító Liptovsky Mikulást fogadta és izgalmas, gólokban gazdag meccsen zsebelte be a nagyon fontos három bajnoki pontot.

Jesse Dudás már második percben megszerezte a vezetést a MAC-nak, s a magyar válogatott hátvéd a későbbiek során még három gólpasszt is hozzátett mai statisztikai mutatójához, ezzel az összecsapás legeredményesebbje lett. A vendégek az első harmadban egyenlítettek, majd a második játékrészben kiszakadt a gólzsák: Tomás Klempa 15 másodpercen belül kétszer is betalált, a játékrész második felében pedig 13:47 és 15:56 között mindkét csapat két gólt szerzett, így 5–3-as újbudai előnnyel következett a záró 20 perc.

Persze amikor 2:15 alatt egyenlített a liptószentmiklósi brigád, a Tüskecsarnok nézői nem lehettek benne biztosak, hogy a harmadik egyben az utolsó játékrész is lesz, de szűk tíz perccel a vége előtt jött Chris Bodó és megszerezte a MAC győztes gólját.

Ezzel a továbbra is a tizedik, még rájátszást erő helyen álló fővárosiak öt pont előnyre tettek szert az eggyel mögöttük álló liptószentmiklósiakkal szemben.