Szlovák jégkorongliga: súlyos vereséget szenvedett a DVTK

K. G.K. G.
2020.12.04. 20:43
Nem volt jó napjuk a miskolciaknak (Fotó: Észak-Magyarország/Kozma István, 2020. 11. 29.)
A DVTK súlyos, 6–0-s vereséget szenvedett a gyetvai csapat vendégeként a szlovák jégkorongliga pénteki játéknapján.

A sűrű menetrendben kimondottan jól jött a DVTK Jegesmedvéknek, hogy kedden szünnapos volt a szlovák Extraligában, a hét elején kaptak is a játékosok két megérdemelt extra szabadnapot Dave Allison vezetőedzőtől.

A miskolciak játéka a kezdeti nehézségek után az elmúlt hetekben már alakult, egy-két nagy skalpot is begyűjtöttek: a Nyitrát kétszer is elkapták, de legutóbb az éllovas Poprad, valamint a Nové Zámky ellen is pontot szereztek.

Ezek után ideális ellenfélnek tűnt a fordított utat bejáró, a bajnokságot várakozáson felül kezdő, ám azóta alaposan belassító Detva, amely ötmeccses vereségszériában várta a DVTK elleni hazai csörtét. Ám hiába mutatkozott meg eleinte a két csapat közti formakülönbség a játék képében, az eredményben a legkevésbé sem köszönt vissza.

A helyzetkihasználás vitán felül a gyetvaiaknak sikerült jobban, sokkal: hiába támadott többet a DVTK, a gólokat a szlovákok szerezték helyettük. Előbb Peter Valent a világ végéről lepte meg Rajna Miklóst (lövése pillanatában az egyik lába a kék vonalon volt, a másik még kint, a semleges harmadban...), s bár a középső harmadban a borsodiak még jobban ráborították a pályát ellenfelükre, képtelenek voltak betalálni – elpuskázott vendégziccerek és -fórok jellemezték a játékrészt, némi feszültséggel fűszerezve.

Lehetett reménykedni, hogy a nyomás előbb-utóbb góllá érik (az első 40 percben 28–13 volt a kapura lövési arány a DVTK javára!), ám ehelyett olyasmi történt, ami abszolút nem volt benne a pakliban: a záró harmad elején egy szépen visszatett korongból, majd egy szerencsés fórból szerzett hazai gól után megroppant a Miskolc, a hazaiaknak innentől kis túlzással ami kaput talált, az becsorgott.

Röviden és tömören: a Detvának minden bement, a DVTK-nak semmi, a vége így csúnya, ámde csalóka kiütés– egyértelmű, hogy a piros-fehéreknek dolgozniuk kell a helyzetkihasználáson.

SZLOVÁK JÉGKORONGLIGA, ALAPSZAKASZ
HC 07 DETVA (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 6–0 (1–0, 0–0, 5–0)
Gyetva,
zárt kapuk mögött. V: Hronsky, D. Konc, Kacej, Valo (szlovákok)
DETVA: PETRÍK
Korím, F. Fekiac – Marttinen (1), Gachulinec – RYMSHA (3), Rais 1 – Bakala, Masarik
Halama, V. FEKIAC 1 (2), KLÍMA 1 (1) – J. SYKORA 1 (1), P. Valent 1, DOWNING 1 (1) – Cox, Cacho, Aszkarov (1) – Jendrol, Magdolen, Lalík
Edző: Ernest Bokros
DVTK: Rajna (Kiss B.)
Wehrs, Szirányi B. – Wolff, Kiss D. – Láda B., RAUHAUSER – Vojtkó
Rokaly, Vas J., Egle – Lövei, Galanisz, Magosi B.– Csányi, Osterberg, JORDAN – Ritó, Miskolczi, Révész
Edző: Dave Allison
Kiállítások: 12 perc + végleges fegyelmi (Jendrol), ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Wolff)
Kapura lövések: 25–35
Dave Allison:
– Az első két harmad után talán senki sem számított arra, hogy a záró játékrészben ez fog következni. Negyvenpercnyi játék után kétszer annyi kapura lövésünk volt, mint az ellenfélnek, de nem volt elegendő minőségi helyzetünk. Hajtottunk az egyenlítésért, majd a gyorsan kapott gólokra nem megfelelő mentalitással reagáltunk. Ez egy nagy pofon, amiből gyorsan fel kell állnunk.