Szlovák jégkorongliga: a DVTK hosszabbítás után kapott ki

2021.02.05. 20:25
A szlovák élvonalbeli jégkorongliga (Tipos Extraliga) pénteki játéknapján a DVTK Jegesmedvék hosszabbítás után 5–4-re kikapott a HC Kosice (Kassa) vendégeként.

A DVTK hosszabbítás után kapott ki Kassán (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország, archív)

Három „debütánst” is avatott a DVTK Jegesmedvék péntek este Kassán.

Egyrészt először lépettjégrea két új légióscsatár, a hét közben igazolt amerikai Jack Walker és a svéd David Rundqvist, de Gőz Balázs visszatérése is felért egy újjászületéssel, hiszen a miskolciak saját nevelésűválogatott bekkjea szezonrajt után mindössze három bajnokin tudott csapata rendelkezésére állni, mielőtt porckorongsérve harcképtelenné tette, s rehabilitációjaúgyelhúzódott, hogy csak most, február elején tudta újra vállalni a játékot.

A szlovák rekordbajnok kassaiak hagyományaikhoz mérten gyatrán szerepelnek az idényben,csaka 8. helyen állnak, dea meccs előttígy is 19 ponttal előzték az utolsó előtti helyen szerénykedő borsodiakat. A meccs után pedig a differencia 20 egységre nőtt.

Ha a pozitívumokat szeretnénk megragadni, apontszerzés mellett aDVTK kétgólos hátrányból felállását és helyzetkihasználását említhetnénk (az ellenfélnél Vay Ádám a kispadon ülte végig a meccset, váltótársa, Dominik Riecicky27 lövésből kapott négy gólt),s hogy az újak egyből pontokkal nyitottak.Apesszimisták ugyanakkor az előző 20 bajnokiból a 16. vereséget jegyezhetikfel, illetve azt, hogy a kiküzdött rendes játékidős döntetlen után a Kosice legjobbjának,a mesterhármasig jutóPavel Klhufeknek a hosszabbításbanalig hat másodperc szükségeltetett a döntéshez.

Közben Gyetván Majoross Gergely első győzelmét szerezte a Nové Zámky kispadján, az érsekújváriak így hat pont és egy meccs előnyben vannak a Jegesmedvékhez képest a középdöntőért folyó harcban.

SZLOVÁK JÉGKORONGLIGA
ALAPSZAKASZ

HC KOSICE (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 5–4 (1–0, 2–3, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Kassa, zárt kapuk mögött. Vezette:
Müllner, Sefcík, Hercog, Stanzel (szlovákok)
KOSICE:Riecicky – Pavlin, Deyl–Michalcin,RUZICKA(2)–T. Slovák, Cibák–Novota, Krasnican – Reway, Michal Chovan(1),Lapsansky1–BELLUS(2),Poirier,KLHUFEK3–Mily1,Elias, Jokel(2)–Jenys, Havrila, Fric. Edző:Jan Stastny
DVTK:
Adorján A. – Wehrs1,Bukor–Szirányi B.(2),Kiss D.(1)–Vojtkó, Láda B.–Gőz, Révész – Walker(1), Vas J. (1), Anderson – ROKALY SZ. 1, RUNDQVIST (2), OSTERBERG 1 – Csányi 1, Galanisz, Magosi B. (1) – Ritó, Miskolczi, Lövei. Edző: Tokaji Viktor
Kiállítások:–, ill.4perc
Kapura lövések:
34–27
Tokaji Viktor:–
Izgalmas meccset játszottunk egy jó csapat ellen. Sok pozitív elemet láttam, de sajnos hibák most is voltak a játékunkban, ezért nem lehetünk elégedettek. A támadójátékunk kezd jobban kinézni, de a védőmunkánkon mindenképpen javítanunk kell. Egy pontot biztosan megérdemeltünk, a vereséget annak köszönhetjük, hogy voltak a meccsnek olyan periódusai, amikor nem koncentráltunk megfelelően.