Szlovák hokiliga: tízgólos meccsen kapott ki a DVTK

K. G.K. G.
2021.01.08. 21:16
A DVTK csak az utolsó harmadban tudott gólt ütni a sárga mezes trencsénieknek (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)
Két harmad után már ötgólos hátrányban volt a DVTK Jegesmedvék, és végül simán, 7–3-ra ki is kapott trencséni vendégétől a szlovák jégkorongbajnokság pénteki játéknapján.

Ha egy csapat összességében több mint két teljes órán át gólképtelen marad, az jellemzően egyik sportágban sem jelent jót, jégkorongban meg aztán végképp nem – így szinte törvényszerű volt, hogy a DVTK pénteken elszenvedte újabb, sorozatban immár ötödik vereségét.

A Jegesmedvék együttese legutóbb a vasárnapi, Kassa elleni Tipsport Liga-bajnoki második harmadában tudott betalálni, ezt követően több mint öt játékrészen át képtelen volt gólt szerezni, a Michalovce elleni szerdai 3–0-s vereség után csak a Trencínnel szembeni összecsapás záró periódusában örülhetett újra, ami 133 percnyi gólcsendet jelent.

Ennél is nagyobb baj, hogy eközben szorgosan nyelte a gólokat, pénteken például már 5–0 volt oda, amikor a 46. percben Kyle Osterberg szépített. A hazai jégen elszenvedett 7–3-as vereség továbbra sem ígér semmi jót – főleg, hogy nem egy topcsapat, hanem a 8. helyen álló Trencsén ütötte ki így a DVTK-t…

SZLOVÁK LIGA, ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK–HK DUKLA TRENCÍN (szlovák) 3–7 (0–1, 0–4, 3–2)
Miskolc,
zárt kapuk mögött. Vezette: Korba, Snásel, Bogdan, Soltés (szlovákok)
DVTK: Adorján A.
Wehrs, Rauhauser – SZIRÁNYI B., Kiss D. – Murphy, Láda B. – Vojtkó (1)
Rokaly Sz., Vas J. (1), Osterberg 1 – Egle, Flick 1, Anderson (1) – Csányi, Galanisz, Magosi B. 1 – MISKOLCZI (1), Lövei, Révész
Edző: Dave Allison
TRENCÍN: LACOUVEE
ACKERED 1 (1), Lemcke – E. Svec, Rehus 1 – Rajnoha, Ilencík – Urban
M. HECL (2), PAUKOVCEK (2), Bezúch 1 – Kukuca (1), Kettunen, Chromiak – VALACH 2, REDDICK 1 (2), Berisha – J. SVEC 1 (1), Krajc
Edző: Jan Pardavy
Kiállítások: 14, ill. 18 perc
Kapura lövések: 32–38
Dave Allison:
– Az első harmadban szerencsénk volt, s Adorján nagyszerűen védett, egyébként már akkor nagy gödörbe kerültünk volna. Sok dolgot tudnék mondani, de ezeket másnap megbánnám… Ahhoz, hogy jobbak legyünk, mindenkinek tudomásul kell vennie, hogy teljesíteni kell a jégen. Ezt a tényt el kell fogadnunk, és egymás érdekében a jövőben többet kell tennünk.
Jan Pardavy: – Nekünk bementek a helyzeteink az első és a második harmadban, így nagy előnybe kerültünk. Utána a Miskolc rákapcsolt, szépített, de a hatodik találat már mindent eldöntött. Jól védekeztünk, hatékonyan támadtunk, megérdemeltük a három pontot.