Szlovák hokiliga: nem borult a papírforma, kikapott a DVTK – is

K. G.K. G.
2021.03.02. 20:26
Galambos emberelőnyből lőtt gólt a Jegesmedvéknek (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)
A szlovák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság alapszakaszának keddi játéknapján a DVTK Jegesmedvék 5–1-re kikaptak Nagymihályon a Dukla Michalovce otthonában, de szerencséjükre a többi eredmény kedvezően alakult, így a csapat 10 pontos hátránya a még rájátszást jelentő 10. helytől nem változott.

Ha van csapat, ahol az edzőváltás elérte a kívánt hatást, akkor az a Dukla Michalovce.

A nagymihályiak a nyári erősítések – különösen légiósfronton állnak jól – ellenére az alapszakasz első felében bőven várakozáson alul teljesítettek, így Miroslav Chudynak november közepén megköszönték a munkát (azóta a Banská Bystrica trénereként éppen a DVTK Jegesmedvék elől igyekszik elhappolni a még középdöntőt érő 10. helyet). A helyére hívott lengyel születésű finn mester, Tomasz Valtonen (aki két éve még a lengyel válogatott szövetségi kapitányaként járt Miskolcon a mieink elleni felkészülési mérkőzésen) ellenben néhány hét alatt összekapta a bagázst, amely ma már az Extraliga legjobb formában lévő együttese: január 19-e, azaz 11 bajnoki óta nem talált legyőzőre!

Így ha a kezünket a szívünkre tesszük, hétmérföldes meglepetésnek számított volna, ha éppen a DVTK-nak sikerül megszakítania a nagy sorozatot idegenben – nem is sikerült.

A miskolciak az első és a második harmadot is rosszul kezdték, amivel el is ment a meccs. Jakub Suja már négy perc után betalált, majd rögtön az első szünet után emberelőnybe került a Michalovce, ezt Peter Galambos tíz másodperc alatt használta ki némi szerencsével – aztán lendületből jött is a következő, máris 3–0 oda…

A jó formának örvendő, Miskolcra igazolása óta nyolc meccsen az ötödik gólját szerző Jack Walker betett ugyan egy kipattanót a harmad utolsó percében, ám a végjáték ismét a hazaiaké volt, így összességében nem volt kérdés ezen az estén. A DVTK szerencséje, hogy ezúttal mindenhol jött a papírforma, a tabella utolsó öt csapata kivétel nélkül sima vereséget szenvedett, így maradt a tízpontos távolság a 10. helytől.

JÉGKORONG
SZLOVÁK LIGA, ALAPSZAKASZ

Dukla Michalovce (szlovák)
–DVTK Jegesmedvék 5–1 (1–0, 2–1, 2–0)
Nagymihály, zárt kapuk mögött. V:Orolin, Snásel, Soltés, Stanzel (szlovákok)
MICHALOVCE:
Skorvánek
Mihálik, Mudrák – Southorn, McCormack – Tavoda, Louis – Zekucia, Ragan
Hickmott, Lalancette(2),LEHTONEN2– MASLONKA1 (1),Suja1 (1),TAKÁC(2)– Bartánus, GALAMBOS1 (1),Regenda – Chalupa, Lacny, Török
Edző:
Tomasz Valtonen
DVTK:
Adorján A.
Wehrs, Fredriksson – Szirányi B., Kiss D. – GŐZ(1),Láda B. – Vojtkó, Fazakas
Walker1,Vas J., Anderson – Csányi, Galanisz, Magosi B.(1)– Galajda, Miskolczi, Lövei – Ritó
Edző:
Tokaji Viktor
Kiállítások:
6, ill. 10 perc
Kapura lövések:
42–14

:–Az első harmadunk nagyon rosszul sikerült: a buszon maradtunk, és ennek a rémálomszerű kezdésnek a következményeit szenvedtük meg, miközben az ellenfél is nagy nyomást gyakorolt ránk. Ezt követően voltak pillanatok, amikor visszajöhettünk volna a meccsbe, de ezeket a pillanatokat a saját hibáink megölték. Előre kell tekintenünk és péntekig kijavítani azokat a hibákat, amiket most elkövettünk.

További eredmények: L. Mikulás–Trencín 2–6, B. Bystrica–Detva 2–6, Nitra–Zvolen 3–2, N. Zámky (edző: Majoross Gergely)–Poprad 1–3, Slovan B.–Kosice (Vay Ádám nem lépett jégre) 5–3