Szlovák hokiliga: megszerezte első győzelmét a DVTK

SZŰCS ANDRÁSSZŰCS ANDRÁS
2020.11.10. 20:34
Magosi Bálint kezdte a miskolci gólgyártást (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
Megszerezte első, kapásból rendes játékidős győzelmét a szlovák élvonalbeli Tipos Extraligában a mezőny magyar légiósklubja, a DVTK Jegesmedvék, amely a Liptovsky Mikulás ellen nyert 7–2-re nyert. Folytatás pénteken Trencsénben.

Megvan az első győzelme a szlovák élvonalbeli Extraliga 2020–2021-es idényében a DVTK Jegesmedvéknek, ez a fő és biztató hír. A gonosz (meg egyelőre tényszerű) változat, hogy ehhez a tökutolsó Liptovsky Mikulásnak kellett Miskolcra jönnie, árnyalja viszont a képet, hogy a koronavírus-járvány miatt a DVTK számos bajnokiját el kellett halasztani, amikre pedig ki tudott állni a csapat, azokon is alig jött össze a három sor, úgyhogy nem csoda, hogy elmaradtak a sikerek. Nem beszélve a Nové Zámky elleni október 23-i bajnokiról, aminek elhalasztását szintén kérte a magyar klub, ám a liga nem hagyta jóvá, és 5–0-lal az Érsekújvárnak könyvelte el a technikai győzelmet...

MI VÁLTOZOTT?
Ugyan a múlt heti válogatott szünet előtt már visszatérhetett a jégre a DVTK, de korábban a Jegesmedvéket is megtépázta a koronavírus-járvány, azóta viszont mennyiségben és minőségben is javult a keret.
Távozott ugyan a Covid–19 szövődményei miatt a finn Mikko Pukka, viszont mivel a tengerentúlon az NHL és annak tartalékbajnoksága, az AHL 2020–2021-es idényének a rajta is kérdéses egyelőre, lehet kölcsönözni spílereket. Így került Miskolcra az amerikai bekk, Alex Rauhauser, majd a szintén amerikai, csak már támadó Zach Jordan is, aki ráadásul már dolgozott együtt a DVTK vezetőedzőjével, Dave Allisonnal.
További pozitívumot pedig az jelentett, hogy a Jegesmedvék magyar válogatott játékosai, Csányi Karol, Kiss Dávid, Magosi Bálint, Vas János és a honosított amerikai Kevin Wehrs a Lengyelország elleni múlt heti két edzőmeccsen játékba lendülhettek, főleg, hogy ponto(ka)t is szereztek.

Na de mostanra kiegészült a keret, amely a legújabb járványügyi szigorítások előtt utoljára nézők, legalábbis a bérletesek közül a csarnokba kisétáló 460 ember előtt léphetett jégre, és ha már így volt, ki is tömte az ellenfelét.

77 másodperc után már Patrik Kozel mögé került a korong, 5:11 után másodszor is, 9:23-nál pedig már harmadszor, úgyhogy a kapus korcsolyázhatott is lefelé, bejött a helyére Filip Krasnovsky – aki aztán még többet kapott, úgyhogy az utolsó játékrészre visszajött Kozel...

Valóságos gólszépségverseny kerekedett a mérkőzésből, mert ugyan az elsőt még kipattanóból szerezte Magosi Bálint, de aztán a másodikhoz Haralds Eglének forintos passzt adott Vas János, majd Galanisz Nikandrosz vitte ziccerig a félszólóját, Rokaly Szilárd gólja előtt és után pedig megszerezte első itteni találatát Zack Jordan és Alex Rauhauser is. Osterberg utána duplázott is, csapatként a Liptószentmiklós ugyancsak, szóval, tényleg potyogtak a gólok – meg a finisben a pofonok is –, végül 7–2-nél állt meg a számláló.

Megvan tehát az első rendes játékidős győzelem, és a következő feladat sincs messze, pénteken a Dukla Trencínnél folytatja a bajnokságot, és remélhetőleg a felzárkózást a DVTK.

JÉGKORONG SZLOVÁK TIPOS EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK–LIPTOVSKY MIKULÁS (szlovák)
7–2 (4–1, 3–0, 0–1)
Miskolc, 460 néző. V: Snásel, Stano, Bogdan, Janiga (szlovákok)
DVTK: KISS B.
Wehrs (1), SZIRÁNYI B. (2) – Wolff, Kiss D. (1) – Láda B., RAUHAUSER 1 (1) – Votjkó
Flick, Vas J. (1), Egle 1 – Csányi (1), GALANISZ 1 (1), Magosi B. 1 – ROKALY SZ. 1 (1), OSTERBERG 1 (1), Jordan 1 – Miskolczi, Részegh T., Ritó – Révész
Edző: Dave Allison
L. MIKULÁS: Kozel (Krasanovsky)
Nemec, Kurali – Pavuk (1), Petran – Movsky, Baca – Droppa, Parobek
Strauch 1, Osko, Huna – Hamrácek, Okuliar (1), Michalík – Uhrík (1), Listiak (1), Surovy 1 – Haluska, Toma, Matousek
Edző: Milan Jancuska
Kapura lövések: 35–28
Kiállítások: 22 perc+10 perc fegyelmi (Láda B.)+végleges fegyelmi (Láda B.), ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Baca)