Szlovák hokiliga: győzött, de nem került közelebb a 10. helyhez a DVTK

K. G.K. G.
2021.02.28. 20:19
Karol Csányi gólja a besztercebányaiak ellen (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)
A szlovák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban szereplő DVTK Jegesmedvék szétlövésben 3–2-re legyőzte ugyan a Banská Bystricát, de nem tudta ponthátrányát csökkenteni a még rájátszást érő tizedik helyhez képest, mert a Majoross Gergely irányította Nové Zámky győzelmével a besztercebányaiak elé került.

Az idény egyik, ha nem a legfontosabb bajnokija várt vasárnap este a DVTK Jegesmedvékre a közvetlen rivális Banská Bystrica ellen. Az összecsapás vízválasztónak ígérkezett: egy újabb ponttalan miskolci vereséggel a matematikai esély megmaradt volna a még „középdöntőt” érő tizedik hely utolérésére, ám a gyakorlatban a Jegesmedvék jóformán lemondhatott volna a több mint tízpontos előnyben lévő besztercebányaiak és a Majoross Gergely vezette Nové Zámky befogására.

Nyilván nem segítette a hazaiak ügyét, hogy pont most nem állhatott rendelkezésre a házi pontkirály Kyle Osterberg és Rokaly Szilárd, de a kezdés így is jól sikerült: egy bulielhozatal után Jack Walker a korongot tartva nagyszerűen kígyózott keresztbe a támadóharmadon, majd fonákkal olyan gólt emelt a jobb felsőbe, hogy az tenyeresnek is beillett volna.

Nem sokkal ezután a semmiből érkezett a szlovák egyenlítés. A 16. percben nem a legjobban cseréltek a miskolciak, ami az ő helyzetükben elég nagy luxus, így a hirtelen üressé váló területen Martin Fasko-Rudás lódult meg, Adorján Attila pedig hiába spárgázott, a 20 esztendős, elsőéves felnőtt szlovák szépen elhúzta mellette a pakkot és góllal fejezte be a szólót.

A harmad végén jött egy véleményes miskolci kiállítás, ám a DVTK trénerének, Tokaji Viktornak nem kellett sokáig bosszankodnia. A létszámhátrányban kiugró Vas János a türelem szobraként várta ki a tökéletes pillanatot, közvetlenül az alapvonal elől adott gyönyörű fonák keresztpasszt a jól érkező Karol Csányinak – emberhátrányos találattal vette vissza a vezetést a DVTK!

A középső harmadban viszont már kihasznált egy fórt a Besztercebánya, és bár az utolsó pillanatokban megszerezhette volna a három pontot a DVTK, a hosszabbítás izgalmai után szétlövésben kettőt sikerült. Így helyzete nem reménytelen, de nem is rózsás: a hátralévő hét fordulóban nehéz ellenfelek ellen tízpontos hátrányt kellene ledolgoznia a Banská Bystrica, Nové Zámky kettőssel szemben.

JÉGKORONG
SZLOVÁK LIGA, ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK–HC '05 BANSKÁ BYSTRICA (szlovák) 3–2 (2–1, 0–1, 0–0. 0–0) – szétlövéssel
Miskolc,
zárt kapuk mögött. V: Korba, Orolin, Janiga, Ordzovensky (szlovákok)
DVTK: ADORJÁN A. – WEHRS, Fredriksson – SZIRÁNYI B., Kiss D. – Gőz, Láda B. – Vojtkó, Hadobás; WALKER 1, Vas J. (1), Anderson (1) – CSÁNYI 1, Galanisz, Magosi B. – Miskolczi, Rundqvist, Lövei – Ritó, Galajda. Edző: Tokaji Viktor
B. BYSTRICA: BELÁNYI – BRETON, Crevier-Morin – Cardwell, Datelinka – ZIJAK (1), Bdzoch – Ganz, Mlynarovic; Sukel, B. IHNACÁK 1 (1), FASKO-RUDÁS 1 – Kabác, Tamási, Lamper (1) – Vasas, Sojka, D'Aoust – K. Gabor, Dvorsky, Vyhonsky. Edző: Tuukka Poikonen
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Kapura lövések: 26–27
Tokaji Viktor:
– Jó csata volt, és ez a hoki lényege. Péntek után vasárnap is sikerült nyernünk, ez mutatja a karakterünket. Látszik, hogy hatvan perc alatt bárki ellen lehet esélyünk, ezzel a reményeinket is életben tartottuk.
Tuukka Poikonen: – Nagyon kiegyenlített meccs volt. Sajnálom, hogy az emberelőnyös helyzeteinket rossz százalékban használtuk ki, ebben mindenképpen fejlődnünk kell. Az egy pontot megérdemeltük, de szomorú vagyok, hogy a rendes játékidőben nem tudtuk kiharcolni a győzelmet.

További mai eredmények: Kosice–Nitra 3–1, Detva–Slovan Bratislava 3–4, L. Mikulás–Nové Zámky 1–3, Poprad–Michalovce 2–3, Zvolen–Trencín 2–3