Osztrák jégkorongliga: szétlövéssel nyert a Fehérvár

2020.11.11. 22:27
Szétlövéssel nyert a Fehérvár (Fotó: Soós Attila)
A Fehérvár hazai jégen szétlövéssel 3–2-re legyőzte a Bratislava Capitalst az osztrák jégkorongliga szerdai mérkőzésén.

Pozitívum, hogy háromszor győzött, negatívum, hogy három hét és három nap után játszott ismét ICEHL-meccset a Hydro Fehérvár AV19. Az meg inkább csak érdekesség, hogy az ugyancsak hármas sikersorozatnál tartó Bratislava Capitals ellen most először, hiszen a szlovák csapat a liga újonca, úgyhogy az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban sem járt még. De az első tapasztalat alapján nem is szeret majd idejárni.

Nyilván a koronavírus-járvány az oka (sok) mindennek. Ezért kellett mostanáig össze-vissza tologatni az osztrák központú bajnokság mérkőzéseit is. A helyzet azonban olyannyira tarthatatlanná vált, hogy a liga november közepétől december közepéig nagyjából rendkívüli állapotot hirdetett, és erre a szakaszra betervezte minden elhalasztott meccs pótlását, hogy a hagyományosan zsúfolt ünnepi időszakra utolérje magát. Ez többek között azt jelenti, hogy a Fehérvárra 32 nap alatt 15 mérkőzés vár – a mostani után csütörtökön este például már a rekordbajnok Klagenfurtnál –, amit még normál időkben is lehetetlennek tűnik elbírni, nemhogy mostanság, amikor nem gólokban, hanem inkább egészséges játékosokban, stáb- és klubtagokban mérendő a siker.

Mondjuk, utóbbi tekintetében szerda este már a kezdés előtt nyertek a mieink, hiszen „csak” hárman hiányoztak a csapatból. Az más kérdés, hogy közöttük volt a kezdőkapus és a legjobb mezőnyjátékos is, névleg a kanadai-horvát Michael Ouzas és Hári János, a harmadik nélkülözött meg Szita Donát volt. Így természetesen sokadszor is át kellett rajzolni a sorösszetételeket, amely eddig a legritkább esetben nézett ki úgy, ahogy a nyáron megálmodta a szakvezetőség.

Persze az nem rossz B-terv, ha a 72-szeres válogatott Bartalis István veheti kézbe az első sor irányítását és a 68-szoros válogatott Andrew Sarauer a következőét, főleg, hogy a honosított kanadai center szerezte meg a vezetést a Fehérvárnak, amikor egy kapu körüli nyomakodás után elé került a korong. A hivatalos statisztika szerint mindössze 7–7 volt a kapura lövési mutató az első harmadban, ami nyilván helytelen, de az igaz, hogy sok minden nem történt, mert két elpazarolt fór után már a középső szakaszban jártunk. És már annak is a vége felé, amikor a svéd Filip Ahl kiléphetett a piros vonaltól, hogy bevégezze a szólóját. Kár volt érte, azért meg pláne, hogy a harmadik játékrész elején az amerikai Mitch Hults révén már átvette a vezetést az újonc – csakhogy a Fehérvárnak is vannak légiósai, és a kanadai-olasz Alex Petan hasra vetődve egyenlített. Ekkor már négy perc sem volt a rendes játékidő lejártáig, úgyhogy ráfordulhattunk a hosszabbításra.

És hiába a három három elleni játék minden furcsasága és gólveszélyessége, jöhetett a szétlövés is. Persze az sem ment gyorsan, mert nemcsak a vendégek kapusa, Samuel Baros, hanem a Covid–19 pusztítása miatt „vészbehívóval” Fehérvárra szerződtetett Jaroslav Janus is fogott, mint a festék. Utóbbi valósággal parádézott honfitársai ellen, és 65 percnél is több munkával, 94.4%-os védési hatékonyságával bőven rászolgált a vállveregetésre és a vacsorára is. Persze ugyanez járt Bartalisnak is, aki hosszas nógatás után a hetedik körben csak elvállalt egy rávezetést, és finom csuklóval felemelte a pakkot a bal felsőbe, 3–2-ben állapítva meg a végeredményt.

Van tehát, minek örülni, hiszen jobbára egészséges a Fehérvár, sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte, egyúttal fellépett a dobogóra – csütörtök reggel viszont irány Karintia!

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA (ICE), ALAPSZAKASZ
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–BRATISLAVA CAPITALS (szlovák) 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 0–0, 1–0) – sz.