Osztrák hokiliga: ráadásban kapott ki idegenben a Fehérvár

CS. M.CS. M.
2021.02.02. 21:42
Hosszabbítás után kapott ki a Fehérvár (Fotó: CDM/Blende47)
Az osztrák nemzetközi jégkorongbajnokságban (ICEHL) szereplő Fehérvár AV19 hosszabbítás után 4–3-ra kikapott kedden a Dornbirn Bulldogstól.

A mérkőzést a vendégségben játszó fehérváriak kezdték jobban, sőt az első harmadot meg is nyerték 1–0-ra Erdély Csanád góljával. A második játékrész elején már kétgólos volt a vendégek előnye, a Dornbirn azonban szépített, majd egy újabb fehérvári gól után a harmad végén kétszer is betalált, így 3–3-al vonulhattak szünetre a felek.

A harmadik játékrészben egyik csapat sem tudott betalálni, így jöhetett a hosszabbítás. A túlórát a hazaiak bírták jobban, akik a negyedik percben betaláltak, ezzel megnyerték a mérkőzést 4–3-ra.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA (ICEHL), ALAPSZAKASZ
DORNBIRN BULLDOGS (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 4–3 (0–1, 3–2, 0–0, 1–0) – h. u.
Dornbirn, zárt kapuk mögött. V
: Berneker, Ruetz, Sparer, S. Tschrepitsch (osztrákok)
DORNBIRN: Östlund – Salmela, Mackenzie – KOKKILA (1), H. NILSSON (1) – Magnan, Schnetzer 1 – Egger – YOGAN (2), Rapuzzi 1, Luciani (1) – Macierzynski, Häussle, Schwinger – ROMIG (2), JEVLAPOVS 2 (1), Woger – Fröwis, Straka, Antonitsch. Edző: Kai Suikkanen
FEHÉRVÁR: Kornakker – STIPSICZ (1), T. CAMPBELL 1 – Caruso, Szabó B. – Geiger, Horváth M. – Hargrove 1, Hári J., Kuralt (1) – Erdély Cs. 1, Bartalis I. (1), PETAN (2) – Kähkönen, Sarauer, Sárpátki – Mihály Ákos, Lahti. Edző: Antti Karhula
Kapura lövések: 37–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Kai Suikkanen:
– Nagy-nagy győzelmet arattunk, főleg, hogy kétszer is kétgólos hátrányba kerültünk. Ám nem adtuk fel, a saját hokinkat játszottunk és jó színvonalas mérkőzésen győztünk.
Antti Karhula: – Szoros meccs volt, de nem igazán tetszett, ahogy az első negyven percben játszottunk, mintha az ellenfelünk jobban akarta volna... Az utolsó harmadban már inkább harcoltunk, ám jogos volt a hosszabbítás és a Dornbirn győzelme is.