Osztrák hokiliga: meglepő vereséget szenvedett a Fehérvár a ligautolsónál

2023.01.23. 22:00
Findlay (61) góljával harcolta ki a ráadást a Volán (Fotó: Fehérvár AV19/Soós Attila)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (ICEHL) hétfői egyetlen mérkőzésén a Fehérvár AV19 meglepetésre kikapott a liga utolsó helyén álló Vorarlberg otthonában.

Egy nappal azt követően, hogy a dél-tiroli Bolzano otthonában kikapott a Fehérvár AV19, újabb utazást követően a liga utolsó helyét kibérlő újonc, a Vorarlberg otthonában lépett jégre.

Az Ausztria legnyugatibb településén, a svájci, osztrák, liechtensteini hármas határ tövében fekvő Feldkirchben nem kezdett jól a Volán, már az első harmad közepén hátrányba került. A második harmad elején sikerült ugyan a szépítés fehérvári részről, ám Anze Kuralt találatára két és fél percen belül érkezett a hazai válasz – tegyük hozzá, a harmad felénél a Terbócs István teljesen szabályosnak tűnő gólját nem adta meg az egyébként is minimum érdekes felfogásban közreműködő játékvezetői csapat.

Már-már úgy tűnt, hogy a feldkirchiek rendes játékidőben megszerzik a három pontot, ám másfél perccel a vége előtt érkezett Brett Findlay, s hosszabbításra mentette a találkozót. Más kérdés, hogy aztán a Vorarlberg gyakorlatilag az első érdemi lövésével eldöntötte a hosszabbítást.

A Fehérvár az automatikus rájátszásbeli szereplést jelentő hatodik helytől jelenleg három pontra van lemaradva, igaz, a hatodik helyen álló Vienna eggyel kevesebb mérkőzést játszott.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
PIONEERS VORARLBERG (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 3–2 (1–0, 1–1, 0–1, 1–0) – hosszabbításban
Feldkirch, 1185 néző. V: Piragic (horvát), Smetana (cseh), Riecken (osztrák), Snoj (szlovén).
VORARLBERG: Madlener – Viveiros, Pallestrang 1 / Bull, Birnstill / Korecky, Summer / Reinbacher – Jacome, Van Nes, Heier / Macierzynski, L. Maver, Jarusek / Spannring (1), LEBEDA (2), J. METZLER 2 / Maurer, Zitz, Erne. Edző: Marc Habscheid
FEHÉRVÁR: O. Roy – Fournier, Szabó Dániel / Stipsicz, Donaghey / O’Brien, T. Campbell (1) / Csollák, Ambrus G. – Erdély Cs., Hári J. (1),      Kuralt 1 / Sarauer, Findlay 1, Leclerc / Magosi B., Bartais I., Mihály Ákos / Vértes, Németh Kristóf, Terbócs.  Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 22–28.
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 1/0

1. Bozen Südtirol 40 27 3 10 142–86 +56 87
2. Salzburg 38 24 3 3 8 115–73 +42 81
3. Innsbruck 40 26 2 12 155–124 +31 80