Osztrák hokiliga: innsbrucki sikerével a Fehérvár újra az élen

K. G.K. G.
2021.10.15. 21:40
Terbócs Istvánék elhozták a három pontot Innsbruckból (Fotó: Facebook/Hydro Fehérvár AV19)
A Hydro Fehérvár AV19 három góllal (4–1) nyert Innsbruckban az osztrák jégkorongliga (ICEHL) 9. fordulójában, és az Olimpija Ljubljana linzi vereségét kihasználva átvette a vezetést a bajnoki tabellán.

Találóan fogalmazott a Hydro Fehérvár AV19 kanadai hátvédje, Timothy Campbell, aki az Innsbruck elleni pénteki ICEHL-bajnokit megelőzően azt mondta, az előző három, nyögvenyelősebb mérkőzés ellenére is minden szép és jó a csapat körül; a legfontosabb, a védekezés rendben van, egyedül az utóbbi két hétben mutatott gyengébb helyzetkihasználáson kell csiszolni.

Persze miért is pánikolnának feleslegesen a székesfehérváriak, akik ragyogó szezonrajtjuknak köszönhetően még az elmúlt három bajnoki két veresége dacára is a második helyről várták kétnapos festői dél-tiroli túrájukat?

A védekezés pedig történetesen péntek este is rendben volt, s mellé a Campbell által említett helyzetkihasználás terén is a szebbik arcát mutatta a Volán. Kevin Constantine együttese úgy kezdett idegenben, ahogy a nagykönyvben meg van írva: még csak a harmadik perc végén jártunk, amikor a fehérvári játékosok körbeadogatták a támadóharmadot, mind az öt jégen levő kék-fehér mezes mezőnyjátékos koronghoz ért, a pakk addig-addig járt ütőről ütőre, mígnem Horváth Milán tiszta helyzetből tüzelhetett, kipattanója Anze Kuraltot is üresen találta meg, neki már nem volt nehéz feladata az ismétlésnél.

Kornakker Dániel eközben mindent hatástalanított, amit kellett, a magyar ICEHL-csapat így minimális előnnyel vonulhatott az első szünetre.

A Volán a középső harmadot nem is kezdhette volna jobban. A fehérváriak gyakorlatilag az első támadásukat gólra váltották, egy kettő az egy elleni lerohanás során Hári János tálalt Magosi Bálint elé, aki kapásból be is bombázta, majd egyetlen perccel később már három volt ide. Az innsbrucki Zachary Magwood vesztett korongot, vagy inkább mondjuk úgy, Erdély Csanád csapott le a kallódó pakkra, majd tökéletesen indította a megugró Alex Petant, aki be is fejezte az akciót.

Mielőtt azonban a székesfehérváriak túlságosan megnyugodhattak volna, gyorsan érkezett az osztrák szépítés: egy Kornakkerről lehulló korongot Nico Feldner talált meg leghamarabb, s már csak az üres kapuba kellett továbbítania.

A záró harmadban esett még egy találat, a duplázó Alex Petan két perccel a vége előtt üres kapura állította be a 4–1-es végeredményt, a Fehérvár így megérdemelt győzelmet aratott, s miután az Olimpija Ljubljana a hosszabbításban elbukott Linzben, vissza is vette a vezetést a szlovénoktól az ICEHL tabelláján.

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA
HC TWK INNSBRUCK (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 1–4 (0–1, 1–2, 0–1)
Innsbruck, 1600
néző. V: Berneker, Ofner, Martin, Nothegger (osztrákok)
INNSBRUCK: Swette – Boruta, S. BORQUE (1) / Lattner, Betker / MESSNER (1) – Bär, McGauley, Leavens / Palweber, Magwood, Ulmer / Winkler, Huntebrinker, Feldner 1 / Muigg, Mader. Edző: Mitch O’Keefe
FEHÉRVÁR: KORNAKKER – Atkinson, Nilsson / Horváth M. (1), T. Campbell / Fournier, Szabó D. / Szabó B. – Magosi B. 1, Hári J. (2), KURALT 1 (1) / Erdély Cs. (1), Sarauer (1), PETAN 2 / Shaw, Jacobs, Terbócs / Mihály Ákos, Rétfalvi, Ambrus G. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 24–24
Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 2/0
Kevin Constantine:
– Fontos volt, hogy megszerezzük a vezetést, főleg idegenben lehet döntő, ki lövi az első gólt. Ez sikerült is az első harmadban, majd a második játékrész kezdetén kétszer is betaláltunk, ez a két jó harmadrajt utóbb döntőnek bizonyult a mérkőzésen. Az Innsbruck visszajött a meccsbe, és minden lehetősége meg is volt rá, hogy nyílttá tegye a küzdelmet, de Kornakker Dániel kiváló formában védett – ahányszor a hazaiak felpörögtek és beszorítottak minket, nagy védésekkel tartott minket meccsben. Kevés időnk van a Bolzano elleni találkozóig, így most a legfontosabb a pihenés, s hogy visszanyerjük az energiát a szombati mérkőzés előtt.