Osztrák hokiliga: egy gól esett – a Fehérvár 59:16-nál ütötte…

2020.12.19. 19:59
Paul Geiger (jobbra) ütötte a meccs egyetlen gólját (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Nagy Norbert, 2020. december 3.)
Már-már hosszabbításba torkollott a Fehérvár szombati grazi mérkőzése az osztrák jégkorongligában, ám az utolsó percben jött a slusszpoén: 59:16-nál Erdély Csanád passzából Paul Geiger a kapuba talált, ezzel a magyar csapat 1–0-ra megnyerte a mérkőzést.

Egy jó hírt már a szombat esti, Graz elleni ICEHL-bajnoki kezdő sípszava előtt elkönyvelhettek a Hydro Fehérvár AV19 játékosai: a védelem egyik oszlopa, Paul Geiger visszatérhetett társaihoz egymérkőzéses eltiltását követően.

A kőkemény kanadai hátvédnek így kisebb deja vu érzése lehetett, hiszen egy héttel és két mérkőzéssel ezelőtt éppen a 99ers elleni hazai összecsapáson szedte össze az egymeccses büntetését egy durva palánkra lökés nyomán – szombaton pedig újra a graziakkal találta szembe magát, csak immár idegen jégen.

A székesfehérváriak finn mestere, Antti Karhula ezúttal pihenőt adott az elmúlt hetekben remekül teljesítő, ám a feszített menetrend során „csapágyasra járatott” Jaroslav Janus kapusnak, és a szlovák válogatott portás váltótársának, Kornakker Dánielnek szavazott bizalmat a ketrec előtt. A fiatal fehérvári kapus pedig maradéktalanul meg is hálálta edzője bizalmát!

A graziak az idényben sokáig őrizték pozíciójukat a liga közvetlen élvonalában, ám a nagy rohanásban nekik is becsúszott egy hullámvölgy, vagy inkább mély gödör: előző tíz meccsükből nyolcat elveszítettek, azt a nyolcat ráadásul egymás után. Ennél rosszabb szériát csupán a mezőnyből kilógó, tök utolsó linziek produkáltak – legutóbb csütörtökön éppen ellenük szakította meg rossz sorozatát a Graz.

Szombaton azonban jóval agilisebben kezdett a 99ers, a Fehérvár nehezen találta meg játékát: több hazai helyzet és Kornakker védései kellettek, mire felvette a fonalat. Ez betudható persze a buszútnak is, mindenesetre a kezdeti nehézségek után a Fehérvár egyenrangú partnere lett a vendéglátóknak.

Az igazán nagy gólhelyzetekkel adósak maradtak a csapatok: a Volán két fórt is kihasználatlanul hagyott, egyet viszont kivédekezett, mielőtt a középső játékrészben szép lassan átvette a játék irányítását. Egy kettős előny során nagy esély adódott a vezetés megszerzésére, ám Timothy Campbell csak a kapuvasig jutott. Maradt a gól nélküli döntetlen, a záró harmadban így fokozódott a feszültség (no meg a hazai nyomás), ennek nyomán kisebb kiállításcunami következett.

A graziak is megpróbálkozhattak egy kettős előnnyel – pedig ezt a harmadot enélkül is ők uralták –, de ők is hiába, a slusszpoén így a végére maradt. Dacára az utolsó húsz perc 20–6-os kapura lövési mutatójának, az utolsó szó a Fehérváré volt: amikor már mindenki a túlórára készülődött, 44 másodperccel a vége előtt ki más, mint a visszatérő Paul Geiger középről leadott tűpontos lövésével megtörte a jeget, a lehető legjobbkor, a Volán így immár ötmeccsesre nyújtotta győzelmi szériáját – és második a tabellán! 0–1

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA (ICEHL), ALAPSZAKASZ
GRAZ 99ERS (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 0–1 (0–0, 0–0, 0–1)
Graz,
zárt kapuk mögött. V: Siegel, Smetana, Kontschieder, Nothegger (osztrákok)
GRAZ: RODRIGUE
Mylläri, LINDNER – Kirchschläger, Moderer – Altmann, Dodero – A. Egger
SETZINGER, Cameranesi, Porsberger – Fejes, Broda, Alagic – Oberkofler, Rasmussen, Ograjensek – Sointu, Kainz, Grafenthin
Edző: Doug Mason
FEHÉRVÁR: KORNAKKER
Stipsicz, T. Campbell – Caruso, Szabó B. – P. GEIGER 1, Szabó D.
Hargrove, Hári J., KURALT – Erdély Cs. (1), BARTALIS I., Petan – Mihály Ákos, Kähkönen, Szita – Kovács Alex, Sárpátki
Edző: Antti Karhula
Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Broda), ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Hári J.)
Kapura lövések: 34–23
Doug Mason:
– Összességében nagyszerű meccset játszottunk, sok helyzetünk volt, de lőtt gól nélkül nem lehet nyerni. Volt kettős előnyünk egy perc negyven másodpercig, ez alatt is akadt egy hatalmas helyzetünk, de azt is mellélőttük. Bőven elég minőségi sanszunk volt, hogy nyerjünk, de egyikkel sem tudtunk élni.
Antti Karhula: – Nagy győzelem ez egy kemény meccs végén. Sejtettem, hogy nem lesz túl sok gólszerzési lehetőségünk, de igazából mindkét csapat remekül védekezett. Alakulhatott volna ez másként is, nagyon közel álltunk a túlórához, de szerencsések voltunk, és a végén ki tudtuk használni az adódó helyzetet.