Osztrák hokiliga: a Klagenfurt győzött Fehérváron

K. Zs.K. Zs.
2023.02.03. 21:55
Mihály Ákos ütötte a mérkőzés első gólját (Fotó: Dömötör Csaba)
A Fehérvár hazai jégen 4–3-ra kikapott a Klagenfurttól az osztrák jégkorongbajnokság (ICEHL) pénteki játéknapján.

Mihály Ákos egy jól helyezett lövéssel már a 3. percben gólt szerzett a fehérvári csapatnak, és bár Marcel Witting egyenlített, Horváth Milán nagy bombával gyorsan visszahozta az előnyt. Kevésen múlt, hogy vezetéssel menjen szünetre a Fehérvár – Lucas Lessio nyolc másodperccel a harmad vége előtt egyenlített. (2–2)

A második harmad Mike Zalewski góljával kezdődött, ebben a játékrészben többet lőtt kapura a Klagenfurt, és Zalewski hamarosan, éles szögből, másodszor is betalált. (2–4)

A harmadik harmad elején Anze Kuralt faragott a hátrányból, óriási fölénybe került a magyar csapat, de az egyenlítés nem jött össze – a fehérváriak sorozatban negyedszer vesztettek az osztrák bajnokságban. (3–4)

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA (ICEHL)
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–KLAGENFURTER AC (osztrák) 3–4 (2–2, 0–2, 1–0)
Székesfehérvár, 2313
néző. V: Hronsky (szlovák), Zrnic, Hribar (mindketten szlovénok), Váczi
FEHÉRVÁR: Horváth Dominik – Fournier, T. Campbell (1) / O'Brien, Donaghey / Stipsicz (1), Horváth M. 1 / Csollák – Erdély Cs., Hári J. (1), Kuralt 1 / Leclerc, Sarauer, Ambrus G. / Vértes (1), Bartalis I. (1), Terbócs / Rétfalvi, Németh K., Mihály Ákos 1. Edző: Kevin Constantine
KLAGENFURT: Dahm – Unterweger, Jensen (1) / Strong, Postma / Maier, Steffler – Ticar, Ganahl, Hundertpfund (1) / Bukarts (1), Lessio 1, Fraser / Hochegger, Zalewski 2, Kraus / S. Witting, Gomboc (1), M. Witting 1. Edző: Petri Matikainen
Kapura lövések: 33–30
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. –
Kevin Constantine:
– Az pozitívum, hogy három gólt lőttünk a meccsen, de e mellé nem szabad négyet adnunk az ellenfelünknek. Csodásan kezdtük a mérkőzést, energikusak voltunk, kettő kettő helyett három egy vagy négy egy lett volna az igazságos eredmény a javunkra az első harmadban. Szomorúak voltunk, hogy nem vezettünk az első szünetben, de az erőfeszítésük miatt büszke vagyok a srácokra.
Petri Matikainen: – Már csütörtökön megérkeztünk Magyarországra, ami segített abban, hogy pihenten lépjünk jégre. Ahogy haladt a meccs, úgy lettünk egyre jobbak. Megijesztett minket Fraser esete, úgy néz ki, nincs akkora baj, azonban elképzelhető, hogy agyrázkódása lett. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, amiért minden nehézség ellenére küzdött.