Női jégkorong-vb: a franciák ellen kezd a magyar válogatott

2023.01.24. 17:30
Fotó: Vörös Dávid / MJSZ
Véglegessé vált a női jégkorong elitvilágbajnokság menetrendje, amely alapján a magyar válogatott a franciák ellen kezd közép-európai idő szerint április 7-én hajnali 1 órakor.

A Toronto melletti bramptoni viadal április 5-én kezdődik a francia-finn mérkőzéssel, és a nyitónapon bemutatkozik a címvédő kanadai, valamint a legutóbb döntős amerikai csapat is.

Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata – amely története harmadik A-csoportos vb-jén szerepel – sorrendben a franciákkal, a svédekkel, a finnekkel és a németekkel találkozik. Az ötös csoport első három helyezettje jut a negyeddöntőbe, az utolsó kettő pedig kiesik a divízió 1/A-ba.

A másik csoportban Kanada, az Egyesült Államok, Csehország, Svájc és Japán szerepel.

A negyeddöntő meccseit április 13-án rendezik. A negyeddöntő vesztesei április 14-én találkoznak az 5-8. helyért, a győztesek április 15-én küzdenek meg az elődöntőben. A helyosztókat április 16-án tartják.

Valamennyi mérkőzést az 5 ezer férőhelyes bramptoni CAA Arenában rendezik. A jegyértékesítés január 26-án indul.