NHL: „felmosták a jeget” a Nyugati első Chicagóval

2017.04.16. 09:06
Tovább tart a Blackhawks vesszőfutása az NHL rájátszásában: a fővárosiak a Nashville elleni párharc második mérkőzésén is kikaptak – ismét hazai jégen, ám ezúttal 5–0-s pofonba szaladtak bele. Az Anaheim behúzta Calgary elleni párharcának második mérkőzését is, míg Keleten egyenlített az Ottawa és a Toronto.

Pekka Rinne, a Predators kapusa 59 lövést védett ki kapott gól nélkül, ezzel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a rájátszásba Nyugati nyolcadikként bejutó Nashville óriási meglepetésre 2–0-ra vezet az első kiemelt Blackhawks ellen.

A Chicago sorozatban kilencedik idényében van ott a rájátszásban, ám ez az első alkalom, hogy hazai jégen első két mérkőzését egyaránt elveszítette.

A Capitals–Maple Leafs párharc már döntetlenre áll, miután a Toronto idegenben nyert a Washington ellen. A meccs jelentős túlórával ért véget – kétszeri hosszabbítás után született meg a mindent eldöntő találat, melyet a 20 esztendős Kasperi Kapanen szerzett.

Kapanen nagyon belelendült, hiszen még csak néhány napja lőtte élete első NHL-es gólját, most pedig már duplázott.

NHL, RÁJÁTSZÁS, FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT, 2. MÉRKŐZÉSEK
OTTAWA SENATORS (6.)–BOSTON BRUINS (7.) 4–3 – hosszabbítás után

Az egyik csapat 4. győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

WASHINGTON CAPITALS (1.)–TORONTO MAPLE LEAFS (8.) 3–4 – kétszeri hosszabbítás után