NHL: borzasztóan hosszú rossz szériát tört meg a Calgary

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.10.10. 07:47
A Calgary Flames 2–0-ra győzött az Anaheim Ducks vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétfői játéknapján. A kanadai csapat több mint 11 év után nyert a Ducks otthonában.

Az Anaheim sorozatban 29-szer küldte haza vereséggel a Calgaryt (22 alapszakaszbeli és hét playoffbeli meccset nyert meg ellene a 2006. áprilisi, playoffbeli 2–5 óta), most Sean Monahan és Mikael Backlund egy-egy góllal, Mike Smith pedig 43 védéssel gondoskodott arról, hogy a széria megszakadjon.

A Toronto Maple Leafs harmadik mérkőzését is megnyerte, miután hosszabbítás után legyőzte a Chicago Blackhawkst. A mérkőzés sokáig a vendégek elképzelése szerint alakult, a harmadik harmad 13. percében még 3–1-re vezettek, ám a kanadai együttes egyenlített, a ráadás negyedik percében pedig Auston Matthews megszerezte a győztes találatot.

A Colorado 4–0-ra nyert Bostonban; a Bruins vendégeként 1998 óta nem kapott ki, azóta 11 siker mellett egy döntetlent ért el a TD Gardenben.

A St. Louis Blues szétlövéssel diadalmaskodott a New York Islanders otthonában. A vendégek kapusa, Jake Allen negyven lövést védett a rendes játékidőben és a hosszabbításban, majd a végjátékban is minden kísérletet hárított.