Mol Liga: szétlövésben nyert a Dab, az FTC 3-0-ról kapott ki

2013.01.04. 20:32
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján az FTC-ESMTK hiába vezetett már 3–0-ra is a Nové Zámky otthonában, végül az érsekújváriak örülhettek.

NOVÉ ZÁMKY–FTC-ESMTK

Nem indult rosszul a mérkőzés az utolsó előtti, hatodik helyen álló magyar csapat számára, hiszen Lencsés Tamás góljával már a harmadik perc elején megszerezték a vezetést, majd Erdélyi Tamás találata után a 14. minutumban ismét Lencsés volt eredményes, így hamar 3–0-s előnyre tett szert az FTC-ESMTK.

A második harmad elején azonban jött a két gólig jutó Martin Uhnák, és villámgyorsan szépített, majd Miroslav Stefanka és Lukas Ruzicka góljával már 3–3-ra módosult az állás a záró játékrész előtt.

Ekkor Uhnák újabb találata már a hazai előnyt jelentette, és miután a hatodik percig még kétszer betaláltak a vendéglátók, a magyar csapat részéről pedig újabb gólt már nem jegyezhettünk fel, 6–3-mal ért véget a mérkőzés.

DAB.DOCLER–MISKOLCI JEGESMEDVÉK

A listavezető Dab.Docler a Miskolci Jegesmedvéket fogadta a nap rangadóján. A gól nélküli első harmadot követően előbb Somogyi Balázs, majd Kiss Ákos révén is megszerezte a vezetést a házigazda, de a vendégek Vladimir Dubek és Szirányi Bence révén mindkétszer egyenlíteni tudtak – utóbbinál egy másodperccel a játékrész vége előtt.

A harmadik felvonásban ismét megszerezte a vezetést Szappanos Dávid góljával a dunaújvárosi együttes, de Szilágyi Levente révén ezúttal is kiegyenlített a vendégcsapat, így jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, amelyet végül Szappanaos találatával a hazaiak nyertek meg.

Újpesten a házigazda az első harmad utolsó percéig bírta a nyomást, az utolsó másodpercekben Lőrincz Levente góljával megszerezte a vezetést a Brasov. A második harmad közepén gyors egymásutánban háromszor is kapitulált a magyar csapat (0–4), az utolsó játékrészre így már csak a különbség volt kérdéses, végül a vendégek megduplázták a két csapat között addig fennálló differenciát.

JÉGKORONG MOL LIGA
DAB.DOCLER–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 4–3 (0–0, 2–2, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Dunaújváros, 1100 néző. V: Halassy, Haszonits, Abonyi, Soós D.
DAB: Sevela – Lindgren, Kiss D., Pavuk, Galanisz (1), Papp V. – Huba, Chvátal, Azari, Vaszjunyin, Peterdi – Erdélyi, Hüffner, SOMOGYI 1 (1), GRÖSCHL (1), KISS Á. 1. – Nagy R., Strenk, Szabados 2, Szappanos. Edző: Stephan Lundh
MISKOLC: GYENES – Szirányi B. 1, Hegyi I. Á., Tóth A., Nagy G. (1), Fodor Sz. – Cowan, ATKINSON, SALUGA (1), Dubek 1, Rafaj – Rito, Orosz, Nagy K., Szilágyi L. 1 (1), Smith – Popovics, Czuba, Miskolczi. Edző: Tim Kehler
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Stephan Lundh: – Kemény csatában sikerült nyerni, ami összességében örömteli. A meccsen is és a hosszabbításban is jobbak voltunk. Minden szezonban bekövetkezik egy hullámvölgy, nálunk ez most van, de már látom, hogy hamarosan kilábalunk belőle.
Tim Kehler: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, ami nagy küzdelmet és kiegyenlített játékot hozott. Végig egyenrangú partnerek voltunk, háromszor is egyenlíteni tudtunk és akár a győzelmet is megszerezhettük volna. Elégedett vagyok a csapatom hozzáállásával, de egy pontnál többet érdemeltünk volna.
ÚJPESTI TE–AFC KORONA BRASSÓ 0–8 (0–1, 0–3, 0–4)
Megyeri út, 300 néző. V: Babic, Mayer, Bedő, Berger
ÚJPEST: Pleszkán (Hájek) – Zalavári, Odos, Szirányi D., Ódry, Kovács V. – Czobor, Sommer, Pichler, Dömötör, Fliszar – Maklári, Garbacz, Németh P., Szajbert P., Virág Cs. – Dorner, Nagy P., Fekti Á., Farkas L., Reiter. Edző: Ancsin János
BRASSÓ: Polc – WEHRS 1 (1), Rawlik (1), BONAR 2 (2), ZSÓK 1 (2), Virág Csanád (1) – Nagy Cs. 1, Hietamaki (2), Antal Zs., Imecs 1, Fodor Cs. – János, Laczkó, Péter R. 1, Petres (1), Bálint – Péter Zs., Basilides (1), Borsos, Lőrincz 1. Edző: Greg Linqvist
Kiállítások: 10 perc + 10 perc fegyelmi (Szirányi), ill. 20 perc + 10 perc fegyelmi (Wehls)
Ancsin János: – Az első harmadban még úgy gondoltam, meg lehet ez a meccs, a későbbiekben azonban az emberelőnyös és az emberhátrányos játékunk is katasztrofális volt, a végére szétestünk.
Greg Linqvist: – Az első húsz–harminc percben még két csapat volt a jégen, utána már csak egy. A két gyors emberelőnyös gólunk után gyakorlatilag el is dőlt a meccs és kicsit edzőmeccs jellege lett.

ÉRSEKÚJVÁR (szlovákiai)–FERENCVÁROS-ESMTK 6–3 (0–3, 3–0, 3–0)
Érsekújvár, 350 néző. V: Németh M., Varjú, Scensny, Moravec (mindkettő szlovák)
ÉRSEKÚJVÁR: Beno – Hrudik, Král, M. Stefanka 1 (1), Mihajlov (2), Mamonovs 1 (1) – Sucharda, Teluskins, Ruzicka 1, Dobry (2), Uhnák 2 (1) – Baron, Joanidis, Barcák (1), Klobúcnik, O. Stefanka 1 – Németh V., Lehocky, Dubec, Tarnoczy, T. Spisák. Edző: Robert Spisák
FERENCVÁROS: Meravy – Hoffmann, Hrajnoha, Sijka, Dancsfalvi, Pilcsik – Erdélyi T. 1, Győri T., Roczanov, Kiss G., Berta (1) – Lencsés 2, Mestyán (2), Revák, Borbás (2), Hegyi Á. Z. – Géczi, Bontovics, Horváth D., Léránt, Hegyi D. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 12, ill. 6 perc + végleges kiállítás (Géczi)