Mol Liga: román győzelem a Fradi és a Fehérvár otthonában

2016.09.12. 21:01
Az újonc Galati első győzelmét aratta Fehérváron (Fotó: fehervarav19.hu)
Fölényes győzelmet aratott a Debrecen a jégkorong Mol Ligában a Csíkszereda felett, a hajdúságiak 14–2-re legyőzték romániai riválisukat. A Fehérvár hazai pályán szenvedett el hosszabbításos vereséget az újonc Galati-tól.

A Ferencváros–Corona Brasov mérkőzés az első harmad után áramszünet után több mint fél órán át szünetelt, utána folytatták a csapatok a mérkőzést, amelyet a Brasov nyert meg hosszabbítás után.

JÉGKORONG
MOL LIGA

FERENCVÁROS–ASC CORONA BRASOV 3–4 (1–1, 0–1, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után
Pesterzsébet, 300 néző V: Mayer, Nagy, Soós, Soltész
FERENCVÁROS: Sevela – Hietamaki (1), Schwindt (1) – Erdélyi, Jabornik – Lengyel, Egyed – Németh, Üveges – Kiss Á., Tendler 1, Sumi 1 (2) – Szappanos 1, Rafaj, Dubek – Gágyor, Fliszár, Hardi – Papp, Farkas, Inglis. Edző: Greg Lindqvist
CORONA BRASOV: Tőke – Nagy (1), Rawlyk (1) – Bíró O., Filip – Nagy Cs., Csíki – Bíró M., Imecs – Gliga 1, Klempa 1 (1), McDonald 1 – Mihály, Tranca, Molnár Zs. 1 – Petres, Bíró G., Fodor – Balázs, Péter (1), Zsók. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 12 perc, ill –
Greg Lindqvist:
– A meccs során többször is egyedül mehettünk a kapus ellen, egyszóval a helyzeteket sikerült kidolgoznunk, csak belőni nem tudtuk őket sajnos. Feljöttünk viszont kétgólos hátrányból, ami mutatja, hogy milyen erős tartása van a csapatnak.
Martin Lacroix: – Fontos két pontot szereztünk idegenben, egy nagyon keményen küzdő ellenfél ellen. Jól bizonyította azonban ez a mérkőzés, hogy olyan szoros lett a liga, hogy ha nem koncentrál végig egy csapat,még egy két gólos előny is hamar eltűnhet.

DEBRECENI HK–CSÍKSZEREDA (romániai) 14–2 (5–1, 5–1, 4–0)
Debrecen, 400 néző. V: Haszonits, Németh, Mizsák, Pálkövi
DEBRECEN: Pleszkán – BEZRUKOV 1 (3), Szelujanov, KOCSETKOV 2 (4), KOSZOUROV 4 (1), PISZKUNOV (5) – Hetényi (1), Wéber, Németh 1 (2), HÁRI 1 (3), Saluga (1) – Kovács 1 (1), Varga 1 (1), DANCSFALVI 2 (1), Vaszjunyin (1), Pados – Győrfy, Vincze 1, Godó. Edző: Jevgenyij Muhin
CSÍKSZEREDA: Ónodi (Ruczuj) – Papp, Gecse, Bíró, Péter, Antal N. – Orbán (1), Salló, McIntosh 1, Molnár Zs. 1 (1), Molnár Z. (2) – Campbell, János, Antal Zs., Lanceleve, Rokaly – Sándor, Antal H., Geréb, Moldován, Farkas. Edző: Tom McCarthy
Kiállítások: 12 perc, ill. 22 perc
Jevgenyij Muhin:
– Egy edző nem lehet elégedetlen, amikor a csapata lendületesen és jó helyzetkihasználással játszik. A továbbiakban is ez a cél, ezért edzünk keményen. Várjuk a pénteki, Dunaújváros elleni meccset!
Tom McCarthy: – Mi mást mondhatnék, mint azt, hogy a debreceni csapat ma lekorcsolyázott minket és a játék többi elemében is verve voltunk. Kíváncsi vagyok a statisztikára, szerintem a bulik kilencvenöt százalékát elvesztettük, az első perctől az utolsóig alárendelt szerepet játszottunk. Ez van.

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–DUNAREA GALATI (román) 5–6 (1–2, 2–1, 2–2, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 300 néző. V: Sós, Halassy, Árkovics G., Juhász G.
FEHÉRVÁR: Scola – Krogh 1, Szabó B. – Arany M., Reiter A. (1) – Korbuly, Láday – Mazzag, Takács B. – Szabó K. (1), Erdei Z., Shupe – JUST 2 (2), VÍZI 1 (3), Kocsis 1 (1) – Pillók, Reisz (1), Balogh B. – Sofron Á., Reiter R., Hamvai. Edző: Kóger István
GALATI: Alexandru-Bogdan Popa – Pál Zs., DURKECH 1 (1) – Flinta (1), Bednár – Góga (1), Hildebrand – Munteanu Alexandru-Ionut, Tamás – Lőrincz, Szőcs, KRAJCI (1) – RUSNÁK 1 (2), MIHÁLY E. 1, BUSBACHER 2 (2) – Munteanu Alexandru Cristian, Gaspar 1, Pál Z.– Anton-Christian Popa, Neagos. Edző: Julis Penzes
Kiállítások: 4 perc illetve 12 perc
Kóger István:
– Meg kell tanulni jobb csapatként nyerni! Legutóbb Dunaújvárosban is úgy kaptunk ki, hogy nem kikényszerített hibákból, hanem saját magunk buta dolgai miatt. A mai meccsen sem kellett volna semmi más, csak, hogy emberelőnyből ne kapjunk gólt.
Marius Trabdafir: – Nagyon örülök annak, hogy ilyen karakteresen játszott a csapat, nem volt véletlen, hogy ez az első győzelmünket hozta. Az döntött a javunkra, hogy nagy odaadással küzdöttünk, és hasonlóképpen kell játszanunk Dunaújvárosban is.