Mol Liga: remekül hajrázott a címvédő; szétlövéses DAB-siker

2015.01.26. 21:47
A címvédő Nové Zámky a harmadik harmadban szerzett négy góljának köszönhetően hazai közönség előtt három góllal legyőzte a Corona Brasovot a jégkorong Mol Liga alapszakaszának hétfői játéknapján. A Dab.Docler a listavezető Miskolcot, a Ferencváros a Csíkszeredát múlta fölül szétlövéssel.

Az első két harmadban szenvedett, a harmadik játékrészben hengerelt a címvédő Nové Zámky, amely hazai pályán 5–2-re megverte a Corona Brasovot. Az érsekújvári együttes egygólos hátrányból várhatta a záró harmadot, amelyben négyszer is bevette a vendégek kapuját, így otthon tartotta a három pontot.Nové Zámky, amely hazai pályán 5–2-re megverte a Corona Brasovot. Az érsekújvári együttes egygólos hátrányból várhatta a záró harmadot, amelyben négyszer is bevette a vendégek kapuját, így otthon tartotta a három pontot.

A Dab.Docler és a Miskolci Jegesmedvék összecsapása, a játéknap rangadója már szűk három perc után 1–1-re állt, ezt követően azonban három másodperc híján 30 percig érintetlenek maradtak a hálók. Utána a Dunaújváros került előnybe, majd a Miskolc fordított, aztán a hazaiak egyenlítettek – a rávezetések során pedig Somogyi Balázs találatával meg is nyerték a meccset.

A Ferencváros és a Csíkszereda mérkőzésén a második harmad volt a leglátványosabb, a szétlövés pedig a legizgalmasabb. Az első játékrészben egygólos hátrányba kerülő vendégek a folytatásban Shane Heffernan és Bíró Gergő vezérletével átvették a vezetést, a házigazdák azonban Jirí Moravec két góljának is köszönhetően ismét lépéselőnybe kerültek. A hajrában a látogatók egyenlítettek, a szétlövést viszont a ferencvárosi játékosok bírták jobban idegekkel (2–1).

DAB:
Kalnins – Hüffner, Pozsgai, Azari (1), Galanisz, Szappanos 1 – Mestyán (1), Martine (1), Eskelinen, GRÖSCHL (1), Peterdi 1 – Nagy R., Erdélyi T., Szepessy M. (1), SOMOGYI 2, PAPP V. (1) – Hruby G., Dörök, Magosi E., Léránt. Edző: Donald MacLean
MISKOLC: Bálizs – Boyle, Metcalfe, COHEN 1, Dudas, Becze (1) – Gőz, Sagert (1), Hajós (1), TÓTH A. (2), DANSEREAU 2 (1) – Vojtkó, Dósa, Popovics, Láda B., Miskolczi – Budai R., Szilágyi L., Roczanov, Ritó, Fliszár. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Donald MacLean: – Picit még bennem van a szombati tüske, de az élet már csak ilyen, menni kell tovább. A fiúk mai teljesítményével elégedett vagyok, sikerült felrázni őket a rangadóra. A rájátszásra még néhány dolgot ki kell javítanunk, de folytatjuk az építkezést.
Majoross Gergely: – Ahogy szoktuk, érdekes mérkőzést vívtunk ma is egymással, hol az egyik, hol a másik csapat uralta a játékot, ezért változatos, fordulatos mérkőzést vívtunk a végletekig. Ma a szerencse nem állt mellettünk, de különösebb jelentősége az alapszakasz végén már nincs ennek. A meccs tanulsága, hogy hatvan percig kell hozni a saját játékunkat.

HK NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–ASC CORONA BRASOV (romániai) 5–2 (0–1, 1–1, 4–0)
Érsekújvár, 685
néző. V: Varjú, Kincses, Berger, Pálkövi
NOVÉ ZÁMKY:
Krajcovic – Huba, Durco, Frolík 1 (1), Weissmann (2), Faith 1 (1) – Kowalczyk, Siska (1), Podstavek 1, O. Stefánka (1), Marek Dubec 1 – Baron (1), Hrudík (1), Brandis, M. Stefánka (1), Tábi – Lesko, Král, Martin Dubec, Klobúcník, Bednárík 1. Edző: Lubomír Hurtaj
BRASOV: Polc – Filip (1), Obsut, Fodor Cs. (1), Klouda 1 (1), Saluga 1 (1) – János, Hietamäki, Mihály Á., Molnár Zsolt, Virág Csanád – Imecs, Nagy Cs., Antal Zs., Petres, Zsók Mátyás – Bálint Zs., Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Andersson
Kiállítások: 16, ill. 18 perc

FERENCVÁROSI TC–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 5–4 (1–0, 3–3, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Pesterzsébet, 150
néző. V: Stano, M. Novák (mindkettő szlovák), Soltész, Vas Mátyás
FERENCVÁROS:
Marton – Moravec 2, Guren (2), Rafaj, Dubek (1), V. Novák 1 (2) – Hegyi Á., Cerny, Kiss Á. 2, Galló I., Kiss G. – Lencsés, Lévai, Németh P., Pál Z., Papp Cs. – Géczi, Revák, Mach, Hardi R., Farkas L. Edző: Szakács Ferenc
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Spady 1, Nagy I., Sátek (1), Molnár Zsombor, Farkas T. (1) – Papp Sz. (1), Bíró O. (1), Salonen, Heffernan 1 (1), Bíró G. 1 (1) – Salló, Gecse, Molnár Z., Mihály E. 1, Tranca (1) – Geréb, Bíró M., Rokaly. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 8+10 perc fegyelmi (Kiss Á.), ill. 4 perc
Szakács Ferenc:
– Nem két pontot nyertünk, hanem egy fontosat veszítettünk. Mostantól a többi csapatra vagyunk utalva, remélem, ugyanolyan becsületesen küzdenek majd, mint ezúttal a Csíkszereda. Kicsit fáradtan mozogtunk, hiszen vasárnap nagy meccset játszottunk a Debrecennel, és a nyomás is nagy rajtunk, míg a HSC friss volt, és az utolsó percig küzdött. Igazán sportszerű csapat!
Christer Dreberg: – Nagyon izgalmas volt! A hosszabbításban megnyerhettük volna a meccset, amikor emberelőnybe kerültünk, de nem adódtak nagy helyzeteink, pedig csak egy hátvéddel és három csatárral álltunk fel. A szétlövés pedig olyan, mint a lottó. A Fradi két remek lövéssel győzött, hiszen mi csak egyszer találtunk be, a másik két próbálkozásunknál pedig láttam már jobbat.

1. Miskolci Jegesmedvék 40 23 7 3 7 171–84 +87 86
2. Dab.Docler 40 23 6 1 10 137–106 +31 82
3. HC Nové Zámky 40 20 5 3 12 156–130 +26 73
4. ASC Corona Brasov 39 17 2 10 10 127–116 +11 65
5. Debreceni HK 39 15 3 3 18 128–129 –1 54
6. UTE 39 12 3 4 20 117–166 –49 46
7. Ferencvárosi TC 40 11 3 4 22 108–146 –38 43
8. HSC Csíkszereda 39 4 4 5 26 96–163 –67 25