Mol Liga: a Ferencváros lemásolta a DVTK teljesítményét

2016.01.25. 22:17
A DVTK a brassói Corona, a Ferencváros a HSC Csíkszereda ellen nyert hazai pályán 4–1-re a jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján.

DVTK-JEGESMEDVÉK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 4–1 (2–0, 0–1, 2–0)
Miskolc, 900
néző. V: Halassy, Kincses, Kormos, Váczi
DVTK: Adorján – CLARKE 1, Dudas 1, Booras, Dansereau, Somogyi – Sagert (1), Gőz, Cseter (1), HAJÓS 1 (1), Láda B. (1) – Vojtkó, Leppanen, Miskolczi (1), GALANISZ 1 (1), Pavuk (1) – Popovics, Fekti. Edző: Jason Morgan
CORONA: TŐKE – Nagy Cs., Mátyás, Virág Csanád, MOLNÁR ZSOLT 1, Mihály Á. (1) – Imecs, Sprencz, Péter Zs., Fodor, Balázs – Piszarenko, Balla, Márton H., Bíró O., Fetes R. – Fetes N., Anton, Haraga. Edző: Keresztes Ottó
Kiállítások: 14 perc, ill. 16 perc
Jason Morgan:
– A Mol Liga ezen szakaszában már nincsenek könnyű összecsapások. A brassóiak a második harmadban szépítettek, jól védekeztek, és kapusuk is nagyszerűen helytállt. Mi azonban a záró harmadban újítottunk és bebiztosítottuk a sikerünket.
Keresztes Ottó: – Ha van egy kis szerencsénk, akár több gólt is lőhettünk volna. Jól játszott a csapat, az eredmény is kedvező számunkra. Külön kiemelem kapusunk, Tőke Zoltán jó teljesítményét. DVTK-JEGESMEDVÉK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 4–1 (2–0, 0–1, 2–0)

FERENCVÁROS–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–1 (1–0, 2–0, 1–1)
Pesterzsébet, 200
néző. V: Haszonits, Gangel, Juhász, Soós
FTC: Ágoston – HIETAMÄKI 1 (2), Hüffner (1), Dubek (2), TENDLER 1 (2), Rafaj – Valecko, Suoraniemi, Manninen 1, Fliszár, Luomala 1 – Erdélyi T., Zalavári, Kovács V. L., Kiss G., Papp Cs. – Pál Zs., Üveges, Farkas L. S., Komjáti. Edző: Greg Lindqvist
CSÍKSZEREDA: Peksa – Bors, Ozols 1, Alekszejev, Gyagyusko, Berljov – Bednár, Kuzman, Péter R., Kafizov, Farkas T. – Gecse, Papp Sz., Antal, Moldovan, Bíró T. Edző: Artur Oktyabrjov
Kiállítások: 10 perc + 10 perc fegyelmi (Hietamäki), ill. 16 perc
Szakács Ferenc másodedző:
– Sok hibával kezdtük a mérkőzést, de szerencsére egy emberelőnyös góllal sikerült vezetést szereznünk. A második harmadban már jól teljesítettünk, a harmadikban pedig már pihentetni is tudtuk a játékosokat. Nagy lépést tettünk a rájátszás felé, de nem állhatunk le, dolgozunk tovább.
Geréb István másodedző: – Négy támadónk hiányzott, kettő sérülés, kettő eltiltás miatt, talán ezért is voltak fáradtabbak. Sem az ellenfél, sem a saját kapunk előtt nem dolgoztunk megfelelően, sokat hibáztunk.

1. DVTK Jegesmedvék 44 31 6 2 5 204–114 +90 107
2. MAC Budapest 43 30 4 3 6 212–101 +111 101
3. Fehérvár AV19 43 23 4 3 13 148–119 +29 80
4. Debreceni HK 45 18 3 5 19 137–141 –4 65
5. UTE 44 14 7 6 17 123–126 –3 62
6. Ferencvárosi TC 44 17 2 4 21 145–159 –14 59
7. HSC Csíkszereda 43 11 6 5 21 119–153 –34 50
8. Dunaújvárosi Acélbikák 45 11 2 6 26 108–156 –48 43