Jégkorong-vb: Kazahsztán a dél-koreaiakon állt bosszút

2013.04.19. 14:33
A fehér mezes kazahok hozták a kötelezőt (Fotó: Jezoviczki Máté)
A Budapesten zajló divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokság negyedik fordulójában a szerda este tőlünk váratlan és esetükben elég kellemetlen vereséget szenvedő Kazahsztán a dél-koreaiakon állt bosszút: az esélyesebb együttes érvényre juttatta fölényét, legalábbis egy harmadon át, mert a folytatásban látványosan kiengedett. A rendező magyar együttes 19.30-tól a feljutásra szintén esélyes, két éve éppen Budapesten feljutó Olaszország ellen folytatja szereplését a vb-n, a találkozót a Nemzeti Sport Online hagyományos online tudósításban, valamint élőképes cikkben is közvetíti!

1. harmad

SZAVAZÁS

Mi lesz a Magyarország–Olaszország hokimeccs végeredménye a divízió 1/A-s vb-n?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A meccs elején, a 2. percben emberelőnyhöz jutó kazahok a 4. percben a vezetést is megszerezték: Alekszej Troscsinszkij közelről el sem hibázhatta a lehetőséget. Dél-Korea ezúttal nem tudta eltüntetni az osztálykülönbséget, semmilyen veszélyt nem jelentett a kazah kapura. Nem úgy utóbbi... A 13. percben Talgat Zsajlauov a bal oldalon váratlanul lőtte meg a rövid felsőt, védője sem blokkolt, és bizony a kapuban Pak Szung sem zárta a kapuvasat. A 15. percben a jobb oldalon nagy lendülettel a dél-koreai harmadba bekorcsolyázó – amúgy ellenünk is eredményes – Roman Sztarcsenko csinált egy visszacselt, majd kilőtte a hosszú, jobb felsőt. A folytatásban a kazahok rendre túlcifrázták az akcióikat, lövéseik pedig nem voltak elég pontosak – amíg ők 26-szor lőttek kapura, ellenfelük hatszor –, gyakorlatilag ennek köszönhették a dél-koreaiak, hogy megúszták az első harmadot hárommal (3–0).

2. harmad

A másodikat pedig eggyel... A pálya továbbra is felborult, Kazahsztán úgy is irányította a játékot, hogy koriból elő sem vette a legjobbját. Bőven elég volt a mezőnyfölényhez a sok helyváltoztatás, amely kellő intenzitású passzokkal és cselekkel párosult. A 27. percben azért így is nőtt az előny: Roman Szavcsenko távoli bombája elkerülte ugyan a kaput, de a palánkról pont a túloldalon ziccerben helyezkedő Sztarcsenko elé került, aki ziccerben nem vétette az üres kaput: kapásból bevágta. A hátralévő percek kimaradt kazah helyzeteket, és mindkét oldalon kapuscserét hoztak – a vb-n először jégre lépő kazah Pavel Poluektovnak úgy kellett megkeresni a botját, pedig ő már majdnem indult anélkül is –, valamint a hajrában egy kimaradt dél-koreai büntetőt. Pedig azt szép egyéni dél-koreai megoldás előzte meg Pak Vu Szang részéről, aki két védőn hámozta át magát könnyedén már a kapu előtt. Bár a büntetőjét Poluektov mamuttal hárította (4–0).

3. harmad

Ha nyílttá nem is tette a mérkőzést, mindenképpen jót tett a záró felvonásnak a dél-koreaiak szépítése. Félő volt ugyanis, hogy a szombati, ennél lényegesen fontosabb találkozóra készül már rá mindkét válogatott. A kazahok az olaszokkal játszanak a feljutás szempontjából fontos találkozót, a dél-koreaiak a britekkel, csak a kiesésért. Ráadásul Kim Von Jung 46. percben szerzett gólja nem besikerült találat, hanem kiváló akció volt, amely a bal szélről indult, és a középre adást követően príma centerezéssel zárult. A kazahokat kicsit felpaprikázta, hogy elment a shutoutjuk, és háromra csökkent a különbség, de már nehezen pörgették fel magukat. A korábban erőnléti és motivációs gondokkal is küzdő Dél-Korea pedig egy csapásra visszanyerte az önbizalmát és a kedvét. Sőt, a zárás előtt kapott fórban újabb gólt lőtt: az 58. percben Brock Radunske a kapu mögött kivárt, majd beugorva felhúzta a pakkot a rövidbe, a mérkőzés utolsó említésre méltó momentumaként. A dél-koreaiakat megtapsolta a tízfős táboruk, a győztes kazahok gyorsan eltűntek a jégről, ennél gyorsabban alighanem csak a felejtés menne, mert a mai teljesítményükkel sem öregbítették a kazah jégkorong hírnevét (4–2).

DIVÍZIÓ 1/A-S VILÁGBAJNOKSÁG, A-CSOPORT , BUDAPEST

4. FORDULÓ
KAZAHSZTÁN– DÉL-KOREA 4–2 (3–0, 1–0, 0–2)
Papp László Sportaréna, 500
néző. Vezette: Berneker (osztrák), Meszynski (lengyel), Hull (kanadai), Németh M.
KAZAHSZTÁN: Kolesznyik (Poluektov) – Novopasin, Blohin, Alekszandrov, Upper, Sztarcsenko – Szavcsenko, Troscsinszkij, Zsajlauov, Poliscsuk, Krasznoszlobodcev – Fagyejev, Kolesznyikov, Szpiridonov, Puskarjov, Romanov – Korabejnyikov, Szolarjov, Szavenkov, Beljajev. Szövetségi kapitány: Vlagyimir Krikunov
DÉL-KOREA: Pak Szung (Eum Hjun) – Li Don, Kim Tung, Kim Szang, Kim Ki, Radunske – Kim Vu, Kim Jun, Pak Vu, Sin Szang, Li Jong – O Hjon, Jun Kjung, Kim Von, Szin Szang, Cso Min –Jun Dzsi, An Hjun, Kvon Te. Szövetségi kapitány: Szun Vuk Bjun
Gól: 1:49 Troscsinszkij (Krasznoszlobodcev, Zsajlauov – ee., 1–0), 12:56 Zsajlauov (Krasznoszlobodcev, Poliscsuk – 2–0), 14:40 Sztarcsenko (Upper – 3–0), 26:28 Sztarcsenko (Szavcsenko – 4–0), 45:49 Kim Von (Cso Min, Szin Szang – 4–1), 57:12 Radunske (Kim Szang – ee., 4–1),
Kiállítás: 10, ill. 8 perc