Jégkorong-vb: Japán Szlovénia után Ukrajnát is legyőzte

2014.04.23. 11:09
Japán Szlovénia után Ukrajnát is legyőzte a divízió 1/A jégkorong-világbajnokság 3. fordulójában, és ezzel növelte esélyét az elitbe jutásra.

Japán az első harmadban jobban játszott, mint a magyar válogatottat 3–0-ra legyőző Ukrajna, majdnem kétszer annyit lőtt kapura (11–5), és Kudzsi Suhei révén két gólt is szerzett. A brusztolósabb második játékrész után a záró húsz percet megnyomták az ukránok, Andrij Mihnov révén egyenlítettek, de a japánokban maradt tartalék, és 1:44 perccel a vége előtt Jamasita Takuro győztes gólt szerzett.

Ezzel Japán a saját kezébe vette a sorsát, hiszen az eddig pont nélkül álló Dél-Koreával, illetve Magyarországgal játszik, és ha mindkét meccset megnyeri, feljut az elitbe (ha azonos pontszámmal végez Szlovéniával is, az egymás elleni eredmény nekik kedvez).