Jégkorong Mol Liga: kiütéses brassói siker Dunaújvárosban

2014.11.17. 20:40
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Corona Brasov 5–2-re nyert a listavezető Dab.Docler otthonában, a címvédő Nové Zámky pedig 6–3-ra verte a sereghajtó Csíkszeredát.

A brassóiak előnye alig másfél percig tartott, Nathan Martine vette be a gyors ellentámadás végén Patrik Polc kapuját, de a szünetre így is kétgólos hátrányban vonultak a dunaújvárosiak, miután Virág Csanád és Péter Róbert 90 másodperc leforgása alatt kétszer is mattolta a hazai kapust (1–3).

A második harmadban Galanisz Nikandrosz a gólpassza mellett egy emberfóros találatot is összehozott, közelről pofozta be a kapusról lecsorgó korongot (2–3).

A záró felvonásra így is brassói előnnyel érkeztek meg a felek, és 12 másodperc után ismét kettőre nőtt a differencia, Peter Klouda (2–4) volt eredményes, az 56. percben pedig eldőlt a meccs, Mihály Árpád is betalált (2–5).

Gólesőt hozott a címvédő Nové Zámky Csíkszereda elleni összecsapása, Erik Caládi 4. percben szerzett gólja után a 13. és a 16. perc között négyszer is betaláltak a felek, az érsekújváriak pedig 4–1-re elléptek. A második harmadban már négy is volt a felek között (5–1), a sereghajtó vendégek erejéből pedig már csak szépítésre futotta (6–3).

JÉGKORONG MOL LIGA
HK Nové Zámky–HSC Csíkszereda 6–3
(4–1, 1–1, 1–1)Rajz Attila emlékére egyperces néma csend előzte meg a találkozót, amelyen nagyszerűen kezdtek a vendégek, Molnár Zsolt révén már az ötödik percben vezetést szereztek (0–1).

(4–1, 1–1, 1–1)

DAB.DOCLER–ASC CORONA BRASOV 2–5 (1–3, 1–0, 0–2)
Dunaújváros, 700
néző. V:Haszonits, Wolf – Abonyi, Székely G.
DUNAÚJVÁROS: Kalnins – Pozsgai, Hüffner, Somogyi, Szappanos, Papp V. – MARTINE1, Nagy R. (1), PAVUK (2), GALANISZ1(1), Kovács V. L. – Hruby G., Erdélyi T., Szepessy M., Gröschl, Kiss Á. – Dörök, Magosi E., Léránt. Edző:Donald MacLean
BRASSÓ: POLC – Filip, Obsut, PÉTER R.1(1), Saluga (2), Klouda1(1) – PISZARENKO (3), Hietamäki (1), MOLNÁR ZSOLT1, MIHÁLY Á.1(1), VIRÁG CSANÁD1(1) – Imecs, Nagy Cs., Fodor Cs., ANTAL ZS., Petres – János, Bálint Zs., Péter Zs., Márton. Edző:Jerry Bjorn Andersson
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Donald MacLean:
– November közepén járunk, ez volt az első hazai vereségünk. Nem jöhet mindig ki a lépés, de igyekszünk javítani, ugyanis hátravan még huszonnégy meccs.
Jerry Bjorn Andersson:
– Az első és a harmadik harmad játéka alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Csapatom végig fegyelmezetten és taktikusan játszott. Értékes három pontot szereztünk.