Jégkorong Mol Liga: kikapott a listavezető Csíkszeredában

2013.01.18. 18:19
A Csíkszereda hazai pályán 3–2-re legyőzte a listavezető Dab.Doclert a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján.

A dunaújvárosiak kétgólos hátrányból felzárkóztak, ám Pavuk Attila hiába egyenlített az 56. percben, Becze Tihamér ütőjében ott volt a csíkiak győztes gólja (58:19).

JÉGKORONG MOL LIGA
HSC CSÍKSZEREDA–DAB.DOCLER 3–2 (0–0, 2–1, 1–1)
Csíkszereda, 1400 néző. V: Toparceanu (román), Gergely L., Csata, Máthé I. (mindhárom romániai)
CSÍKSZEREDA: Kozuch – Góga (1), Papp Sz. (1), Mihály E. 1, Novák (1), Hurtaj – Flinta, Nagy I. (1), Tranca, Kmit 1, Becze T. 1 – Bors, Kósa, Molnár Zsolt, Moldován, Szőcs – Péter L., Molnár Zsombor, Bíró T. Edző: Timo Lahtinen
DAB: Kiss T. – Lindgren (1), Kiss Dániel, Szappanos, Galanisz, Pavuk 1 – Huba (1), Chvátal, Azari, Peterdi, Vaszjunyin – Hüffner, Tőkési, Somogyi, Gröschl 1, Kiss Á. (1) – Erdélyi P., Szabados, Strenk, Papp V., Virág T. Edző: Stephan Lundh
Kiállítás: 14, ill. 28 + 10 perc fegyelmi (Somogyi)
Timo Lahtinen: – Negyedszer sikerült legyőznünk a Dunaújvárost. Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, akadt néhány téves játékvezetői ítélet, de a végén emberelőnybe kerültünk, sikerült kihasználnunk, ennek köszönhetjük a győzelmet.
Stephan Lundh: – Két nagyon jó csapat lépett jégre, jó mérkőzés volt, sajnos a játékvezetők nem értek fel a színvonalhoz. Sok volt a szabálytalanság, de nevetséges, hogy olykor miket fújtak be.
1. Dab.Docler 38 28 3 2 5 165–82 +83 92
2. Miskolc 37 20 2 4 11 158–101 +57 68
3. Csíkszereda 37 19 3 4 11 121–106 +15 67
4. Nové Zámky 38 19 3 1 15 126–113 +13 64
5. Brasov 37 16 5 2 14 121–106 +15 60
6. FTC-ESMTK 37 5 4 3 25 92–155 –63 26
7. Újpest 38 2 2 6 28 66–186 –120 16