Mol liga: a DVTK az Újpestet, a MAC a Csíkszeredát győzte le

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2016.09.11. 21:21
A címvédő DVTK Jegesmedvék az utolsó harmad előtt még hátrányban volt, végül azonban 5–3-ra legyőzte a vendég Újpestet a jégkorong Mol Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A másik mérkőzésen a MAC nagy csatában, szétlövés után nyert a Csíkszereda ellen.

JÉGKORONG MOL LIGA
DVTK-JEGESMEDVÉK– ÚJPEST 5–3 (1–0, 0–2, 4–1)
Miskolc, 950
néző. V: Vas Mátyás, Halassy, Kormos, Soós D.
DVTK: ADORJÁN (1) – Láda B., Leppänen – Cianfrini, Colin – Laczkó, Vojtkó – Bernáth, Karda – Pavuk (1), Galanisz 1, Magosi B. – MISKOLCZI 1, Hajós (1), Tóth A. (1) – Sági (1), Johnston (1), SAKARIS 3 – Popovics, Szopos. Edző: Doug Bradley
ÚJPEST: Sila – Csányi, Nagy N. – Huba, Garbacz – Hegyi, Kiss D. – Szalma, Dósa – Tóth G., Sikorcin, Gröschl – FROLÍK 1 (1), BENK (3), HEBAR 2 (1) – Nemes, Virág T., Pápa – Pichler, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc
Doug Bradley:
– Csapatunk karakteresen játszott, és a harmadik harmadban nagyot alakított. Kétgólos hátrányból jöttünk vissza, és szereztünk értékes győzelmet.
Szilassy Zoltán: – Sokkal több volt ebben a mérkőzésben, hiszen a záró harmadban három egyes előnyt szereztünk, de ekkor felelőtlenül jégkorongoztunk, egyéni hibákat követtünk el, ami megbosszulta magát.JÉGKORONG MOL LIGA

MAC BUDAPEST–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–1 (0–0, 1–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Tüskecsarnok, 400
néző. V: Babic, Wolf, Pálkövi, Kis-Király
MAC:
ARANY G. – Mestyán, Ruikka – Kovács B., Lakatos – Vokla, Pozsgai – Tóth G., Silló – Jubinville, Day Chief (1), SOMOGYI 1 – Terbócs, Nagy K., Bödök – Kovács Cs., Könczei, Nagy G. 1 – Egyed, Schmál, Roczanov. Edző: Majoross Gergely
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ – Gecse, Papp Sz. – Salló, Orbán Sz. – János, Campbell (1) – Antal H., Sándor Z. – Bíró T., Antal N., Péter R. – Molnár Z., Molnár Zsombor (1), MCINTOSH 1 – Farkas, Lanceleve, Antal Zs. – Rokaly, Moldován, Geréb. Edző: Tom McCarthy
Kiállítások:
6 perc+10 perc fegyelmi (Somogyi), ill. 8 perc+10 perc fegyelmi (Lanceleve)
Majoross Gergely:
– Nagyon tetszett, amit láttam, bár egyelőre nehezen fejtem meg, hogy számtalan minőségi helyzetből miért csak egyet tudtunk értékesíteni. Természetesen vannak mérkőzések, amelyeken semmi sem akar bemenni, de ez ellen minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk.
Tom McCarthy:
– Tisztában vagyok vele, hogy a liga egyik legjobb együttese ellen veszítettünk, de maximalistaként nem vagyok elégedett az eredménnyel. Csapatunk nagyon biztatóan játszott, elképesztő szurkolótáborunk pedig az egész mérkőzés során rengeteget segített.