Mol Liga: a MAC egy góllal győzött, a Debrecen kikapott

2015.10.27. 21:44
A forduló előtt második MAC 2–1-es győzelmet aratott a sereghajtó román Corona Brasov csapata felett a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján, míg a Csíkszereda hosszabbítás után 6–5-re győzött Debrecenben, így egy hellyel feljebb lépett a tabellán.

JÉGKORONG MOL LIGA

MAC BUDAPEST–CORONA BRASOV (romániai) 2–1 (1–0, 1–0, 0–1)
Tüskecsarnok, 250 néző. V: Babic, Haszonits, Berger, Kis-Király
MAC: ARANY G. – Olson, Mestyán, MCDONALD 1, Klempa, Hayes – Quinn, Nagy P., Terbócs 1, NAGY K. (1), Sarenpää (1) – Pozsgai, Herner, Szappanos, Roczanov, Németh A. – Jászai, Egyed, Schmál, Tóth R. – Németh Á. Edző: Majoros Gergely
BRASOV : TŐKE – Mátyás, Nagy Cs., Molnár Zsolt 1, Fodor Cs., Petres (1) – Imecs (1), Zsók, Tranca, Bíró G., Bíró M. – Sprencz, Balázs, Bíró O., Virág Csanád, Péter Zs. – János, Dumitru, Márton. Edző: Keresztes Ottó
Kiállítások: 6, ill. 8
Majoros Gergely:
– Nem volt ez könnyű győzelem, domináltunk, viszont nem lőttük be a helyzeteinket. Az ellenfélnek nem adtunk sok lehetőséget, az egyetlen kapott gólunk az 57. perc után született, az is egy nagy hibából. Tartottunk magunkat a játéktervhez, ez a legfontosabb, elégedett vagyok a játékunkkal, még ha az eredménnyel nem is teljesen.
Keresztes Ottó: – Felkészültünk erre a meccsre, habár a MAC van olyan jó, hogy nem is kell nagyon motiválni senkit. Megtettünk mindent, mert szerettünk volna pontot szerezni, ám nem sikerült. Egyéni hibából kaptuk a második gólunkat, kicsit balszerencsések voltunk, a MAC pedig kiváló légiósai és gyors fiataljai révén innen már nyert.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–ÚJPEST 3–2 (1–1, 0–0, 2–1)
Dunaújváros, 500 néző. V: Németh M., Gangel, Abonyi, Váczi
DUNAÚJVÁROS: DUSCHEK – Rasulov, Kolesnikovs (1), Azari 1, MCCANN (2), PETERDI 1 – Lencsés (1), Hruby, Szepessy M., Borbás (1), BUSHBACHER 1 – Léránt, Smith, Revák, Szepessy B., Odnoga – Pál Z., Mátyásy, Magosi E., Nagy M. Edző: Gilbert Lee
ÚJPEST: SILA – Lindgren, Kiss D. 1, E. Pance, Mihálík 1, Virág T. (1) – Hegyi Á., Huba, Csányi, Nemes (1), Kiss Á. – Dósa, Garbacz (1), Gágyor, Feil, Gröschl – Zalavári, Pápa, Dömötör, Pichler, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc+10 perc fegyelmi (Kiss D.)
Gilbert Lee:
– Nehéz, de jó mérkőzést játszottunk, pláne az előző hét eseményeinek fényében. Nagyon jó csapatot győztünk le, ez a siker igen értékes. A továbbiakban is ugyanígy kell védekeznünk, támadójátékban pedig legalább egy gólt lőni harmadonként. Elégedett vagyok a fiúkkal, mindenki a maximumot nyújtotta.
Szilassy Zoltán: – A hozzáállásunk értékelhetetlen volt, pedig nehéz mérkőzésre készültünk. Ennek ellenére csak 3–1 után kezdtünk abban a sebességi fokozatban játszani, amit megbeszéltünk és amit elvártam volna. Megérdemeljük a sorsunkat.

DEBRECENI HK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 5–6 (3–2, 0–1, 2–2, 0–1) – h. u.
Debrecen, 400 néző. V: Halassy, Varjú, Sipos, Pálkövi
DEBRECEN: Vay – Csíki, Kovács B. 1, Godó, Dancsfalvi (1), Vincze P. T. – HETÉNYI P. 1 (1), Wéber, Kaszkov 1, BERTA 1 (2), Saluga – Emanuelsson (1), Kunajev (1), Könczei (1), Garrett, TROSIN 1 (2) – Hári N. (1), Barabás. Edző: Dimitrij Romanov
CSÍKSZEREDA: Peksa – OZOLS 1, Bors (1), TAMBIJEVS (3), Antal Zs., BERLJOV 3 – Kuzman, Salló (1), Mihály E., Moldován 1, Farkas (1) – Bednár, Gecse, Mahdzejev 1, Molnár Zsombor (1), Molnár Z. – Kropotyin, Okos, Bíró T. A. Edző: Artur Oktjabrov
Kiállítások: 15 perc+végleges fegyelmi (Kovács B.), ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Peksa)
Dimitrij Romanov:
– Úgy látszik, az edzői utasítások nem jutnak el a játékosaink tudatáig… Eddig úgy nyertük a meccseinket, hogy a fontos emberelőnyös szituációkat kihagytuk. Most ezeket belőttük, erre kikaptunk. Mit lehet ezek után mondani?
Artur Oktjabrov: – Nagyon érdekes, fordulatokban és érzelmi kirohanásokban is gazdag meccset vívtunk. A játékunk minősége hagyott némi kívánnivalót maga után, de legalább volt tartása a csapatnak. Erre lehet építeni.

1. DVTK Jegesmedvék 15 11 2 1 1 69–39 +30 38
2. MAC Budapest 18 11 1 2 4 70–44 +26 37
3. Debreceni HK 17 8 3 3 3 59–45 +14 33
4. Fehérvár AV19 16 8 1 2 5 56–45 +11 28
5. UTE 17 5 3 8 42–47 –5 21
6. Dunaújvárosi Acélbikák 16 5 1 2 8 43–52 –9 19