Jégkorong, EBEL: Volán-siker idegenben, hosszabbításban

2017.01.03. 21:45
A szezonban másodszor döntött hosszabbítás a Fehérvár–Ljubljana párharcban (Fotó: Földi D. Attila – archív)
A Fehérvár AV 19 hosszabbítást követően 3–2-re győzött a sereghajtó Olimpija Ljubljana vendégeként az osztrák profi jégkorongbajnokság (EBEL) keddi játéknapján.

Drew Schiestel passzából Justin Maylan már a negyedik percben megszerezte a vezetést a magyar csapatnak (0–1), másfél perccel később Bodó Christopher az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőből növelte az előnyt (0–2).

A második harmad elején egy távoli lövést Rajna Miklós védett, ám a lecsorgó korongot Ziga Pesut a kapuba vágta (1–2) – újra nyílttá vált a meccs. Az Olimpija magához ragadta a kezdeményezést, játékosai többször vették célba a kaput, mint a fehérváriak.

Ennek ellenére a Volán az utolsó periódus közepéig tartotta előnyét: akkor Sacha Guimond is kihasznált egy emberelőnyt, távolról nagy gólt lőtt (2–2), ezzel hosszabbításra mentette csapatának a meccset.

A ráadásban a Volán előbb kihúzott egy emberhátrányt, majd a hatodik percben eldöntötte a csatát: Sofron István előkészítéséből Thomas Beauregard lőtt a kapuba (2–3).

A Ljubljana az idényben korábban kétszer is legyőzte a Volánt, amelynek most sikerült a visszavágás – a legjobbkor: a megelőző négy meccséből ugyanis hármat elveszített.

JÉGKORONG, EBEL, 39. FORDULÓ

OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–FEHÉRVÁR AV19 2–3 (0–2, 1–0, 1–0, 0–1) – h. u.
Ljubljana, 422
néző. V: Zrnic (szlovén), Gruber, Ettlmayr, Kontschieder (mindhárom osztrák)
LJUBLJANA:
Frazee – Groznik, Planko (1) – K. Cepon, Srpcic – Guimond 1, M. Cepon – Batic, Ulamec; Ograjensek, Music (1), Pem – Pesut 1, Langkow (1), Bussieres – M. Zajc, Koren, Gabor (1) – Uduc, Hadzic, Chvatal. Edző: Bojan Zajc
FEHÉRVÁR:
Rajna (1) – Schiestel (1), Manavian – Vernace, Szabó D. – Szaller, Owens – Orbán A.; Erdély, Sarauer, Bodó 1 – Kóger D., Maylan 1, Sofron I. (1) – B. Orbán, Vas J., Beauregard 1 (1) – Szabó P. K., Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
Gólütő: Maylan
(3:31 – 0–1), Bodó (5:13 – 0–2), Pesut (24.:23, ee – 1–2), Guimond (50:46, ee – 2–2), Beauregard (65:28 – 2–3)
Kapusok: Frazee 89.3%, ill. Rajna 95.0%
Lövések:
40 (9, 15, 13, 3), ill. 28 (11, 7, 7, 3)
Emberelőnyök:
7/2 (2/0, 2/1, 2/0, 1/0), ill. 3/0 (3/0, –, –, –)
Büntetőpercek:
13 (6, 5, 2, –), ill. 21 (4, 9, 6, 2)
Benoit Laporte:
– Jól kezdtünk, két góllal is vezettünk, aztán a második harmadban többet lőtt kapura a hazai csapat, emellett mi kiállításokkal, fegyelmezetlenségekkel visszahoztuk a meccsbe. Hiába utolsó a tabellán, tehetséges játékosokból álló gárda a Ljubljana. A végén sikerült megszereznünk a győzelmet, most csak ez számít. Szirányi Bence kisebb sérülés miatt nem utazott ma, de pénteken már játékra kész lesz.