Erste Liga: tizenkét gólt kapott a DAB, győzött az UTE

K. B./K. G.K. B./K. G.
2021.09.30. 20:17
A DEAC izgalmas meccsen kapott ki a Csíkszeredától (Fotó: DEAC)
A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban (Erste Liga) a Debreceni EAC szoros csatában 6–4-re kikapott a Csíkszeredától, az eddig nyeretlen Dunaújvárosi Acélbikák ezúttal 12–0-s vereséget szenvedett a Brasov Wolvestól, az Újpest pedig a Gyergyói HK felett aratott 7–3-as diadalt.

A DEAC hazai pályán Gőz Balázs révén az 5. percben megszerezte a vezetést, de nem sokkal később Vojtech Polák egyenlített. Az első harmadban Péter Balázs és Hugo Turcotte is betalált, így 20 perc után 2–2-t mutatott az eredményjelző. Vlagyiszlav Kulesov a második felvonás első percében ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat, deGyenyisz Kuljas egalizált, sőt Jevgenyij Szkacskov megfordította a párharc állását (3–4). Végül azonban ez a harmad is döntetlennel ért véget, mivelRastislav Spirkoa 38. percben eredményes volt. A záró etap elején a Csíkszereda került közelebb a győzelemhez, Sofron István talált be.

Ilyen eredmények edzőmeccseken (sem), vagy a román bajnokságban szoktak előfordulni: a Brassó csütörtök este valósággal jégbe döngölte az elmúlt években élcsapatból az Erste Liga pofozógépévé avanzsáló Dunaújvárost – a Corona 12–0-s idegenbeli sikerére nehéz mit mondani, talán abban egyetérthetünk, ez már senkinek sem jó...

7–3-as vereséget szenvedett a Gyergyói HK az Újpesti TE otthonában. A lila-fehérek közül Kovács Sebestyén, Kiss Patrik, Jack Henry Suter, Sam Coatta és Benk András volt eredményes.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

Újpest–Gyergyói HK 7–3 (1–1, 4–2, 2–0)
Budapest, Megyeri út, 584néző.Vezette:Korbuly, Pálkövi Zs., Kedves A., Mizsák
UTE: Rajna – Balázsi, Stadel (1) / Jago (1), Ph. Kiss / KISS D. (2), Varga A. – BENK 1 (1), COATTA 2 (1), KISS PATRIK 2 (1) / Nejezchleb (2), Németh A., Suter 1 / Balogh B., Kovács S. 1, Nemes / Molnár A., Simon P., Zsigmond. Edző: Virág Csaba
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen, Kozma Zs. / Fejes N., SAARI (2) / Ferencz-Csibi, Györfy / Lázár, Todor – BODÓ 2, Brance Orban (1), Sylvestre (1) / Sárpátki, Tranca (1), Vincze P. / Bíró G., Császár, Szigeti / Sándor-Székely, SILLÓ 1, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések:39–42
Gól – emberelőnyből:6/2, ill. 4/–
Virág Csaba:
– Lámpalázasan kezdtünk, ez betudható volt annak, hogy az idényben most játszottunk először itthon – mondhatni, minket is meglepett a hazai pálya előnye. A második harmadtól a terv szerint játszottunk, nagyon sokat dolgoztunk a sikerért, a harmadik játékrészben pedig okosan bántunk a koronggal és az előnnyel.
Szilassy Zoltán: – Kaptunk egy újabb leckét: ha nem foglalkozunk a visszafelé munkával, csak támadni szeretnénk, akkor ez történik. Nem dolgoztunk jól, nem ütköztünk, nem blokkoltunk, nem volt megfelelő a korong nélküli játékunk. Meg kell találnunk a munkáskesztyűt, csak akkor fogunk mérkőzést nyerni!

Dunaújvárosi Acélbikák–Corona Brasov 0–12 (0–3, 0–4, 0–5)
Dunaújváros, 75   néző.Vezette:  Haszonits, Mach, Balla, Dorner
DAB:
Kovács D. (Pinczés B.) – Erdély B., Pozsár / Benke, Bobcek / Druja, Szécsi / Kabatajov – Dudkin, Horváth Á., Szappanos / Németh P., Szűcs I., Török / Lőczi, Németh Á., Pinczés O. / Gebei G., Marosi, Tamás. Edző: Leo Gudas
Brasov:
POLC – Boriszenko, Raszulov 1 (1) / Bors, Molnár Z. (1) / Gajdó T., Ráduly / Haraga, Szőcs / HUARD 1 (3),  Hunt 1 (1),  TROTTER 1 (2)   / GLIGA 1 (3),  VALCHAR  3 (1),  ZAGIDULLIN (4)/ KOVÁCS M. 2 (2),  Machala 1 (1),  Molnár Zs. 1 (2)  / Gajdó B.  (1),  A. Vasile, N. Vasile. Edző:  Dave MacQueen
Kapura lövések: 27–63
Gól – emberelőnyből:  2/0, ill. 1/1

Leo Gudas:
– Továbbra is nagy problémánk, hogy húsz, néha negyven percet játszunk, de hatvan percen keresztül nem tudunk. Ezzel együtt remek csapat volt ma az ellenfelünk, amely nagyon jól játszott végig, míg mi négy-öt kapott gól után magunk alá kerültünk. Dolgoznunk kell sajnos azon is, hogy mentálisan erősebbek legyünk a jégen.
Strenk Hunos, másodedző: – Az elején oda-vissza játék folyt a jégen, Patrik Polcnak kellett is egy-két komolyabb védést bemutatnia, de ahogy játékba lendültünk, utána már egyértelmű volt a különbség, ahogy ezt az eredmény is mutatja. Tudjuk, hogy a Dunaújvárosnak az idén fiatal csapata van, de mi a saját játékunkra próbáltunk elsősorban koncentrálni. Több mint egy hete nem szerepeltünk a ligában, fel kellett vennünk a tempót, ráadásul ez volt az első idegenbeli mérkőzésünk, szóval nem vettük le a gázpedálról a lábunkat, hanem hatvan percen keresztül játszottunk, ezzel próbáltuk megalapozni az első magyarországi túránkat.

Debreceni EAC–SC Csíkszereda (romániai) 4–6 (2–2, 2–2, 0–2)
Debrecen, 300 néző.Vezette:Németh M., Kókai, Muzsik, Sipos
DEAC: Antek – Kloz, Vokla (1) / Gőz 1,Klimek (1)  / Berta, Sándor F. – Dalecky (1),  Novotny, Turcotte 1 / Hári N., KULESOV 1 (2), SPIRKO 1 (1) / Mazzag, Molnár D., Sági Martin / Kozma F.  Edző: David Musial
SPORTKLUB: Adorján A. – KULJAS 1 (1),  Farkas T. / Reisz, Salló A. / Gecse, LÁDAY      (2)      / – SOFRON I. 1 (1), Rokaly Sz., POLAK 1 (2) / Szkacskov 1,   Stach 1,  Becze (1)   / Bíró T., Kosztyicin, Péter B. 1  / Casaneanu, Péter A., Rokaly N. Edző: Magnus Sundqvist
Kapura lövések: 34–42
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 2/1.
David Musial:
– Úgy gondolom, hogy nagyon jó mérkőzés volt ma. Szoros meccset sikerült játszanunk egy nagyon jó csapat ellen. Az utolsó húsz perc döntött, azon belül is az, hogy mi mennyi hibát vétettünk és az ellenfelünk mennyit hibázott. Mi kétszer hibáztunk, amiből kétgólos hátrányba kerültünk. Ezután próbáltuk nyomás alá helyezni őket, de betalálni már nem sikerült.
Magnus Sundquist
: – A kulcs szerintem az volt, hogy sokkal türelmesebbek voltunk a harmadik harmadban. Az első két harmadban nem teljesítettünk olyan jól, az ellenfél nagyon jól harcolt ellenünk és szerintem mi gondoltuk kicsit túl a helyzeteket, túl akartuk játszani a őket és ez visszaütött a másik oldalon. Az első negyven perccel nem vagyok elégedett, de az utolsó harmad előtt megbeszéltük, hogy le kell nyugodnunk, tisztelnünk kell az ellenfelet és nem szabad helyzeteket hagyni nekik, ami nagyon jól sikerült, kontrolláltuk a mérkőzés végét. Ezzel a hozzáállással nyertük meg a mérkőzést, az első negyven perc attitűdjével el is veszthettük volna.

1. SC Csíkszereda 5 3 2 28–19 +9 11
2. Újpesti TE 6 2 2 1 1 18–13 +5 11
3. Brasov Wolves 4 3 1 28– 7 +21 10
4. MAC HKB Újbuda 4 2 2 18– 9 +9 10
5. FTC-Telekom 4 3 1 17– 8 +9 10
6. Gyergyói Hoki Klub 5 2 1 2 30–22 +8 8
7. DVTK Jegesmedvék 4 2 1 1 14–11 +3 8
8. UNI Győr ETO HC 4 2 2 13–12 +1 6