Erste Liga: szétlövéssel nyert a MAC Újbuda

2020.11.15. 21:42
A MAC szétlövéssel nyert az Acélbikák ellen (Fotó: MAC HKB Újbuda felnőtt jégkorongcsapata Facebook-oldal)
A MAC Újbuda szétlövéssel legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat a jégkorong Erste Liga vasárnapi mérkőzésén.

A Ferencváros és az Újpest 251 napja nem találkozott, ami minden tekintetben ritkaság, hiszen a 27-szeres, illetve 13-szoros magyar bajnokról van szó. Az előző kiírás elődöntőjében is összefutottak, csak amikor a 2–0-ra álló párharc átköltözött volna a Megyeri útra, megérkezett a koronavírus-járvány, berekesztették a bajnokságot, és az FTC-Telekomot hirdették ki bajnoknak. Szintén a Covid–19 bűne, hogy az új idény első derbijére is november közepéig kellett várni, de végül is megérte: ugyan a tök üres Tüskecsarnokban, ám parádés meccset játszottak a zöldek és lilák. Mindkét csapat vezetett, szerzett gólt emberelőnyből (a Fradi még -hátrányból is), lőtt, és gyűjtötte a kiállításokat rendesen, noha egyik oldal sincs még formában; ráadásul az első számú kapusok a kispadon ülték végig a hatvan percet. Mindebből jött ki az 5–4-es végeredmény.

A listavezető MAC HKB Újbuda még kiélezettebb mérkőzést vívott a DAB-bal: bár több helyzetet alakított ki, és végig fölényben játszott, az újvárosiak az 56. percben egyenlítettek. Végül a szétlövésben a MAC és a találkozó legjobbja, Sofron István döntött, így bármily hihetetlen, de a DAB kilenc meccs után is rendes játékidős siker nélkül szerénykedik.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
MAC HKB ÚJBUDA–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 4–3 (2–1, 1–1, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel