Erste Liga: nyert az FTC, a MAC és a Csíkszereda

H. D., K. G., K. Zs., Sz. A.H. D., K. G., K. Zs., Sz. A.
2021.01.21. 20:28
Tömegjelenet a Vasas kapuja előtt (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu)</a>
Az éllovas FTC-Telekom 5–3-ra legyőzte a Vasast a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján. A MAC hazai jégen, hosszabbításban legyűrte a Gyergyót (5–4), a Csíkszereda nagy különbséggel, 7–2-re nyert az Újpest vendégeként, és ugyancsak idegenben győzött a Brassó.

A ferencvárosiak mérkőzésén plexitörés miatt a harmadik harmad derekán közel fél órán át állt a játék. A társbajnok zöld-fehérek sorozatban a hetedik ligameccsükön nyertek.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ
FTC-TELEKOM–OPTEN VASAS HC
5–3 (1–0, 2–2, 2–1)
Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette:Varjú, Timár, Árkovics G., Muzsik
FTC:Nagy Kristóf – M. Versteeg, Tóth Gergely – Boros, Hegyi Á. – Kärmeniemi(1),Sarcia(1)– Bán, Pavuk – Tóth Richárd, KÓGER D.(3),Nagy G.(1)– KULMALA2 (1),NÉMETH A.2 (1),Tóth A.(1)– Hajós(1),Sági Martin, Somogyi1– Farkas S., Tóth Gergő, Roczanov. Edző:Fodor Szabolcs
VASAS:
Sági Máté – Bukor, Léránt – Kováts, Ozols – Kmec, Tornyai G. – Odnoga, Seregély – Bödök1,Czakó(1),Vesutkin – Nagy M., Páterka, Szalma – SCHMÁL1,Szlama, TURBUCZ1– Csiki, Mattyasovszky, Németh Á. Edző:Ladányi Balázs
Kiállítások:
–, ill. 6 perc
Fodor Szabolcs:
– Elégedett vagyok a három ponttal. Tudunk ennél jobban is játszani, de ebben a szoros versenyben meg kell becsülni a pontokat. Uraltuk a mérkőzést, 3–1-re is vezettünk, de utána visszajött a Vasas, amely ismét bizonyította, hatvan percen át jól kell hokizni ellene a győzelemhez. Akkor kicsit gödörbe kerültünk, de jött egy technikai szünet, amit kihasználtunk, és az utolsó tíz percre úgy jöttünk ki, hogy nem hagytunk kérdést afelől, ki lesz a győztes.
Ladányi Balázs: – A pontszerzéshez nem voltunk elég erősek. Nem tudtuk ráerőltetni a taktikánkat annyira a Fradira, hogy hatvan percig kibírjuk döntetlennel. Ötven percig jó volt az összkép, sőt ha azt vesszük alapul, a Ferencváros milyen formában van, ez az 5–3 elég kecsegtető ránk nézve attól függetlenül is, hogy nem jár érte pont. Öt az ötben megoldottuk a feladatot, emberhátrányoknál túlságosan ránk jöttek, és ezen elment a mérkőzés.

ÚJPEST–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–7 (1–2, 1–2, 0–3)
Megyeri út,
zárt kapuk mögött. V: Kókai, Korbuly, Molnár M., Pálkövi Botond
ÚJPEST: Rajna – Horváth A., Stadel (1) – P. Kiss 1, Selan – Kovács Attila, Varga A. – Pokornyi; BODÓ 1 (1), Perkovich, Sotlar (1) – Vincze P., Sikorcin (1), Vorobjev – Rafaj, Nemes, Szabad – Godó, Horváth Á. Edző: Virág Csaba
CSÍKSZEREDA: LÁSZLÓ – Láday, Wishart 2 – Papp Sz., SALLÓ A. 1 – Farkas T., Gecse H. – Győrfy; Blackwater (2), COMBS 1 (2), Yellow Horn (2) – BECZE T. 1 (2), Bíró T., Taratuhin (1) – FODOR CS. 1 (1), Maylan 1, Tousignant (1) – Casaneanu, Gecse O., Ilyés – Sándor Z. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Kapura lövések: 35–45
Virág Csaba:
– Amiről beszéltünk mérkőzés előtt, pontosan azt nem tartottuk be. Ezt a mérkőzést úgy kell elfelejtenünk, ahogy van, mert semmit sem tudunk tovább vinni e hatvan percből. Bizonyítani szeretnénk szombaton, hogy ez a csapat ennél sokkal többre képes!
Jason Morgan: – Tudtuk, hogy az Újpest ellen a legjobb formánkat kell hoznunk, örülök, hogy ezt a jégen is bizonyítottuk. A Ferencváros elleni vereséget követően karaktert mutatott a csapat, az első perctől az utolsóig jobbnak éreztem, az előnyös-hátrányos játékunk is remek volt. Ritkán mond ilyet vezetőedző, de mindennel elégedett voltam!

MAC HKB ÚJBUDA–GYERGYÓI HK (romániai) 5–4 (2–1, 2–2, 0–1, 1–0) – h. u.
Tüskecsarnok,
zárt kapuk mögött. V: Babic, Soós, Kedves A., Szabó Dávid
MAC HKB: Bálizs – POZSGAI (1), DÓCZI – Macaulay, Jászai – Garát, Csollák – Ádám, Bugár; Schlekmann, Nagy K. (1), Sofron I. 1 – BRANCE ORBÁN 3, Kreisz B. (2), TERBÓCS (3) – Kedves R., Majoross B., Kozma D. – Lőczi, Ritter Z., Molnár B. 1. Edző: Kangyal Balázs
GYERGYÓ: Cooke – Kozma Zs., TRONCINSKY (1) – Fejes, Podlipnik (1) – Ferenc-Csibi, Raszulov – Imre, Lázár; Basaraba (1), KOSKIRANTA 2 (1), ST. AMANT 1 – PÉTER ZS. (2), Silló A. 1, Szigeti – Bíró G., Csergő, Szabó K. – Barabás, Elekes, Sára. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Kapura lövések: 38–53
Kangyal Balázs:
– Két dolognak örülök. Az egyik, hogy tudunk hatvanöt percet is dolgozni a győzelemért. A másik, hogy Sofron István visszatérhetett. Amúgy remekül kezdtünk, de akkor elkezdtünk rettenetes hibákat gyártani, és 4–1-ről felemeltük az ellenfelet, majd riadtan kerestük önmagunkat. A hosszabbításra valahonnan találtunk energiát a második ponthoz.
Szilassy Zoltán: – A ráadások nem nekünk kedveznek, viszont a háromgólos hátrány tudatában az egy pont is eredmény. A liga egyik legöregebb csapata vagyunk, ugyanakkor a kondink rendben, és hokizni is tudunk. Csak közben hiába jó strukturálisan a védelmünk is, ha ajándékokat osztogatunk.

DEAC–CORONA BRASOV (romániai) 1–2 (0–0, 0–0, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel