Erste Liga: Miskolcon győzte le a Jegesmedvéket az FTC

D. S. B.D. S. B.
2022.09.30. 20:59
Szoros meccsen győzte le a Jegesmedvéket az FTC (Fotó: Nagy Gábor Sándor/DVTK Jegesmedvék)
Szoros mérkőzésen győzte le Miskolcon a DVTK Jegesmedvéket az FTC-Telekom jégkorongcsapata az Erste Liga pénteki játéknapján, melynek másik mérkőzésén a Budapesti Jégkorong Akadémia könnyedén múlta felül a sereghajtó FEHA19-et.

DVTK JEGESMEDVÉK–FTC-TELEKOM

Két, az új idényt ígéretesen kezdő együttes csatájának első harmada a várakozásoknak megfelelő, kiegyenlített küzdelmet hozott, de a fővárosiak az első húsz percben valamivel veszélyesebben játszottak. Noha a népligetiek a nyitó játékrészben még nem tudták bevenni a Jegesmedvék kapuját, de a második felvonásban bő hat perc után Nagy Gergő megszerezte a vezetést, ami döntőnek is bizonyult, hiszen a mérkőzés második felében már nem született újabb gól.

A Ferencváros egy veresége mellett megszerezte negyedik sikerét, a DVTK mérlege 2–2-re módosult.

BUDAPESTI JÉGKORONG AKADÉMIA HA–FEHA 19

Az előző idényben még MAC-Újbuda néven szereplő Budapesti Jégkorong Akadémia az első percektől érvényesítette akaratát az új évadot három vereséggel, három lőtt és 19 kapott góllal kezdő, s így sereghajtó FEHA19 ellen. A fővárosiak az első harmadban Tóth Richárd és Elo Eetu góljával kerültek előnybe, majd a második etapban Ilja Culigin, Schlekmann Márk és Mirko Djumics találatával tovább növelték a különbséget. 5–0

A záró felvonásban Schlekmann egymaga második és csapata hatodik gólját is megszerezte a találata mellett asszisztot is jegyző Elo Eetu passzából, a BJA pedig simán legyőzte a sereghajtót.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

DVTK JEGESMEDVÉK–FTC TELEKOM 0–1 (0–0, 0–1, 0–0)
Miskolc, 905 néző. Vezette: Németh M., Máhr, Váczi, Fényi
DVTK: VORIS – SZIRÁNYI, Vojtkó / Skrabov, Ilvessuo / Kiss R., Illés M. / Jombik – Galajda, Miskolczi, Mattyasovszky / Razumnyak, Kulesov / Blasko, Farkas M., Lövei / Pecsét, Ritó, Vas J.Edző: Tokaji Viktor
FTC: ARANY – NILSSON, Marva / Boros, Szorokin / Seregély Máté (1), Karmeniemi / Komáromy, Kucsma – Kaijser, Low, Betteridge / Kestila, Kulmala, NAGY G. 1 / Kozma, Kreisz, Tóth A. / Bán, Galántai, TÓTH G. (1).Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Kapura lövések: 29–32
Tokaji Viktor: – Mindvégig nagyon izgalmas mérkőzést játszottunk. Hatvan percen keresztül rengeteget tettünk a meccsbe, de az emberelőnyös helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani. Domináltunk a magyar bajnok ellen, és ez jó jel.
Fodor Szabolcs: – Jó mérkőzést játszottunk a remek hangulatú csarnokban. Elképesztően keményen dolgoztak a csapatok a jégen. A fiúk rengeteget melóztak a győzelemért járó három pontért.

BUDAPEST JA HC–FEHA19 6–0 (2–0, 3–0, 1–0)
Budapest, Vasas Jégcentrum, 375 néző. Vezette: Korbuly, Haszonits, Kis-Király, Mokrai
BJA HC: FARKAS R. – Uimonen (1), SZABÓ B. (2) / Pozsgai, Garát / Varga K. (1), Dóczi / Tóth P., Jécsai – Culigin 1, Galoha (1), McCormick / ELO 1 (2), Viikilä (1), SCHLEKMANN 2 / Tóth R. 1, Molnár B. (1), Djumics 1 / Ádám, Weidemann, Ravasz.Edző: Kangyal Balázs
FEHA19: Tóth K. – Mingazov, Reiter A. / Csollák, Dobmayer / Dolinar, Kóger B. / Farkas B., Salamon – Cizas, Mayer, Trastasenkovs / Rétfalvi, Farkas L., Keceli-Mészáros / Darkas I., Fekete A., Grin / Alapi, Bajkó B., Győrffy.Edző: Anatolij Bogdanov
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Kapura lövések: 37–33
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 4/0