Erste Liga: megszakadt az Újpest sikersorozata; az FTC nyolcat ütött

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2021.01.10. 18:55
Nagyon megnyomta az első és az utolsó harmadot a Ferencváros (Fotó: fradi.hu)
Megszakadt az Újpest nyolc győzelemből álló sorozata, miután a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján szétlövésben kikapott Debrecenben. A Ferencváros ezzel szemben nyolc gólt szerzett a sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák ellen, és az élre ugrott.

Az újpesti vendégek a góljaikat emberelőnyben ütötték, majd a harmadik harmadban egyenlített a DEAC. A ráadásban nem esett gól, a szétlövésben pedig a hazaiak voltak a jobbak.

A társbajnok FTC-Telekom esélyeshez méltóan legyőzte a sereghajtó vendég Dunaújvárost, ezzel a tabella élére került. Az utolsó playoffhelyért harcoló DAB egyetlen gólját büntetőből szerezte.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ

DEAC–Újpest 3–2 (0–0, 0–2, 2–0, 0–0, 1–0) – sz.
Debrecen,
zárt kapuk mögött. V: Mach, Kókai, Vincze P. T., Kis-Király
DEAC: HETÉNYI Z. – Kloz (1), Vokla – Kiss R., Sándor F. – Berta, FILBRABDT 1 – Bogesics – DALECKY (1), Piszarik 1, Kiss P. (1) – Izacky (1), Pesztunov, Kulesov – Kozma F., Molnár D., Szűcs I. – Hári N. 1, Mazzag, Mihalik. Edző: David Musial
ÚJPEST: Duschek – Pokornyi, Stadel (1) – Delan, Ph. Kiss – Kovács Attila, Varga A. (1) – Bodó 1, Sikorcin (1), Vincze P. – SZABAD 1, Nemes, Vorobjev – Godó, Horváth Á., RAFAJ (1) – Banga. Edző: Virág Csaba
Kiállítások: 10, ill., 4. perc
Kapura lövések: 38–57
David Musial: – Nagyon gyengén kezdtünk, a második harmadban pedig még ezt is alulmúltuk. A harmadikban sikerült magunkra találnunk, majd a ráadásban megszereznünk a pluszpontot, de összességében nem lehetünk elégedettek. Annyi vigaszunk lehet, hogy remek ellenfelet győztünk le.
Virág Csaba: – Túlságosan pontatlanul játszottunk, rengeteg korongot elszórtunk elöl, így aztán sok időt kellett töltenünk hátul. Nagyobb fegyelmezettséggel a rendes játékidőben győzhettünk volna, szebb lett volna három ponttal távozni, de ebben a ligában minden pontot meg kell becsülni, így nem vagyunk teljesen elégedetlenek, mert nagyon jó ellenfél ellen szereztük.

FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 8–1 (3–0, 1–0, 4–1)
Tüskecsarnok,
zárt kapuk mögött. V: Nagy A., Tímár, Balla, Schumacher-Kovács
FTC: ARANY – Ellerby (1), HEGYI Á. (2) – Boros, M. Versteeg 1 – Kärmeniemi 1, Sarcia – Bán – Nagy G. (2), HODGMAN 2, Somogyi B. – TÓTH A. 2, Kulmala (2), Németh A. (1) – Hajós, Galántai, Sági Martin (1) – TÓTH GERGŐ (1), Farkas L. (1), TÓTH R. 2. Edző: Fodor Szabolcs
DAB: Bacashihua – Kovács B. Z., Pozsár – Jakabfy S., Vuorijärvi – Dósa, Gebei B. – Jakabfy Cs., Lencsés – Dansereau, St. Pierre, Szappanos – Azari, Mazurek, Turcotte 1 – Németh P., Pihlqvist, Török V. – Gebei G., Odnoga M., Pinczés O. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Kapura lövések: 53–30
Fodor Szabolcs: – Igyekszünk mindig ugyanolyan koncentráltan kezdeni, és aztán tartani a szintet hatvan percig. Természetesen ez nem mindig sikerül, most sem sikerült, mert az Újvárosban több van, mint amit a tizedik helye sugall. Ám jól megvalósítottuk a hokinkat, aztán kicsit passzívvá váltunk, végül visszataláltunk önmagunkhoz.
Borbás Gergely (másodedző): – Az elmúlt meccsek alázatából, küzdeni akarásából most semmi sem volt fellelhető, ami teljes mértékben elfogadhatatlan és érthetetlen. De meg fogjuk találni az okát, elfogadhatatlan, hogy így álljunk neki egy meccsnek.

10. Dunaújvárosi Acélbikák 25 1 5 1 18 66–121 –55 14

Megjegyzés: játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas–FTC (4–2) mérkőzés újrajátszását. Ha a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az újrajátszandó találkozó időpontját.