Erste Liga: könnyű csíkszeredai siker Dunaújvárosban

2021.12.05. 20:53
Szkacsov (fehérben) három góllal járult hozzá a csíkszeredai győzelemhez (Fotó: Acélbikák/Anda Fábián)
A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság vasárnapi játéknapján a címvédő és listavezető Csíkszereda a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában arattak 5–1-es győzelmet, míg a Brassov Wolves a Győr vendégeként diadalmaskodott 6–3-ra.

Négymeccses magyarországi túrájának harmadik állomásán a bajnoki címvédő Csíkszereda magabiztosan legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat, miután gyakorlatilag már az első harmadban eldöntötte a bajnoki pontok sorsát: Jevgenyij Szkacsov duplájával már a hatodik percre kétgólos előnybe került a Csík, harmad végén pedig Rokaly Szilárd is betalált. A középső játékrészben a 37 éves orosz csatár teljessé tette mesterhármasát, s a harmadik harmad elején ugyan Szappanos Dávid gyorsan szépített, de az 5–1-es vendégsikert jelentő végeredményt a harmad közepén Fodor Csanád állította be.

A nap másik meccse is hozott egy mesterhármast, amit a Győrben 6–3-ra győző Kovács Mátyás szerzett: a brassóiak 24 éves csatára a hetedik percben szerezte meg a vezetést a csapatának. Bors Huba gólja után az első harmadot kétgólos előnnyel zárta a Brassov, ám a második harmad első perce végén már négynél járt a vendégcsapat: Radim Valchar találata után Kovács szerezte meg második gólját, de még csak 1:08 telt el a játékrészből, amikor agyőriek szépítettek Turbucz Martin révén. A győri támadó a harmadik harmad elején emberelőnyből is betalált, majd Patrik Machala góljára Szalma Zsolt felelt – szintén emberfórt kihasználva. A végeredményt hat perccel a vége előtt a harmadik góljával Kovács állította be.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
UNI Győr ETO HC–Brasov Wolves (romániai) 3–6
Győr,
478      néző,   V:      Haszonits, Nagy A., Balla, Pálkövi Botond
GYŐR:
Tóth K. B. (Sági Máté) – Tornyai G., Vas Márk/Bukor (1),   Kováts M./Erdőhelyi, Léránt/Odnoga M., Béres B. – Dézsi (1),   Madácsi, Schmál/Páterka (1), SZALMA   1 (1), Vesutkin (1)/Bödök (1), Czakó, TURBUCZ   2/Majoross B., Mesterházy, Szlama,    Edző: Ladányi Balázs
BRASSÓ:  Tőke – Boriszenko, Raszulov/BORS H. 1 (1), Williams/Csernyuk, Gajdó T. – Huard (1), Machala 1, VALCHAR 1/Gliga (1), KOVÁCS M. 3, MOLNÁR ZSOMBOR (2)/ Gajdó B., Molnár Zoltán, A. Vasile/Buda, Szőcs, N. Vasile.   Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 35–30
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. –
 Ladányi Balázs:
 – Ezt a meccset magunknak tettük nehézzé. Huszonegy percig nem azt játszottuk, amit kellett volna, utána meg azért nem tudtuk azt játszani, mert futni kellett az eredmény után. Nem a tőlünk megszokott szezon eleji masszív védekezést láthattuk, ami megbosszulta magát. Nyugodtnak kell maradnunk az egyéni hibák esetén is, ha csak a stresszt visszük a cserepadra, az a játékban is visszaköszön, és sokkal inkább az ellenkezője fog történni, mint amit szeretnénk.
Dave MacQueen:– Az előző két meccs nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, betegségek, hiányzók, eltiltások sújtották a csapatot, de most szerencsére jól kezdtünk, kettő nullás előnyre tudtunk szert tenni. Nagyrészt kontrolláltuk a meccset, aztán a második harmadban elkezdődött egy kisebbfajta adok-kapok. A negyedik gólunkra rögtön jött a válasz, akkor a hazai csapat is megérkezett a meccsbe, de szerencsére amikor szorult a hurok, jól kezeltük a korongot.

Dunaújvárosi Acélbikák–SC Csíkszereda (romániai) 1–5
Dunaújváros,
189      néző.      V:      Kincses, Timár, Hernády, Szabó 1 D.
DAB:
  Kovács D. M. – Bubnov, Pozsár (1)/Benke, Bobcek /Erdély B., Szécsi/Druja, Tamás – Kabatajov, Szappanos      1,      Török V.      (1)/Németh P., Ribcsik, Szűcs I./Horváth Á., Lőczi, Németh Á./Gebei G., Marosi, Pinczés O, Edző: Leo Gudas
Csíkszereda:
Szamankov – Gecse H., Láday/KULJAS (3), Papp Sz./Kubát, Salló A. – Rokaly N., Rokaly Sz.   1, Reisz/FODOR CS.  1 (1), STACH (3), SZKACSKOV 3/Becze, Casaneanu, Péter B./Farkas T., Sofron I.  Edző: Rico Rossi
 Kapura lövések:
14–45
Gól – emberelőnyből:      4/1, ill. 6/2
Leo Gudas:
– Az első harmadunk nagyon rosszul sikerült, ezt egy ilyen jó csapat ellen nem engedhetjük meg magunknak. A másodikban és a harmadikban már voltak felvillanásaink, de továbbra is ott tartunk, hogy ha szoros meccset akarunk játszani egy ilyen erősségű csapattal, nem elég, ha csak negyven percig küzdünk.
Rico Rossi:
– Nagyon jól kezdtünk, ez jelentősen megkönnyítette a második és harmadik felvonást. A kulcs az volt, hogy remekül álltunk bele a meccsbe, tiszteltük az ellenfelünket és játszani jöttünk. Sikerült, aminek nagyon örülök.