Erste Liga: csíkszeredai KO-siker Dunaújvárosban

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.01.13. 20:31
Könnyed Csíkszereda-siker született (Fotó: Laczkó Izabella/ Dunaújvárosi Hírlap)
A Csíkszereda kiütéses, 9–1-es győzelmet aratott a sereghajtó Dunaújváros otthonában a jégkorong Erste Liga szerdai játéknapján.

Szinte végig egyoldalú volt az összecsapás. A 9. percben kezdődött a gólgyártás, Colton Yellow Horn lőtte ki a bal felső sarkot zavartalanul. Aztán a 14. percben fél perc alatt kétszer is rezdült a hazaiak hálója, Salló Alpár a botos, majd ismét Yellow Horn a lepkés kesztyű oldalán talált be.

A második harmad elején Judd Blackwater a jobb, 28 másodperc múlva pedig Ty Wishart a bal felső sarokba bombázott egy szép védés után. Ezt követően voltak pillanatai is az Acélbikáknak, de igazából csak ellentámadások végén vagy könnyelmű szeredai megmozdulások után tudtak helyzeteket kialakítani. A szünet előtt négy másodperccel egy kipattanóból Yellow Horn harmadik találatát ütötte.

A záró felvonás sem hozott sok változást. A 43. percben Andrej Taratuhin közelről lőtt a kapuba kettős emberelőnyben, kisvártatva Láday Tamás maradt egyedül egy csel után, és nem hibázott. Később Pozsár Márk és Fodor Csanád kapott végleges kiállítást ökölcsatájuk után, aztán Farkas Tamás távoli bombával 0–9-re módosította az állást. A hajrában Hugo Turcotte szépített kontrából.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
DAB–SC CSÍKSZEREDA 1–9 (0–3, 0–3, 1–3)
Dunaújváros,
zárt kapuk mögött. V: Kókai, Berger, Pályi-Kiss, Kis-Király
DAB: Bacashihua
Kovács B. Z., Pozsár – Jakabfy S., Vuorijärvi – Dósa, Gebei B. – Jakabfy Cs., Lencsés
Dansereau (1), St. Pierre (1), Szappanos – Azari, Mazurek, Turcotte 1 – Németh P., Pihlqvist, Török V. – Gebei G., Odnoga, Pinczés O.
Edző: Leo Gudas
CSÍKSZEREDA: SZAMANKOV
Papp Sz., SALLÓ A. 1 – LÁDAY 1 (1), Wishart 1 (1) – Farkas T. 1, Gecse H. – Györfy
BECZE T. (2), Bíró T., TARATYUHIN 1 (1) – BLACKWATER 1 (4), Rokaly N., YELLOW HORN 3 (4) – Fodor Cs., Maylan (1), Tousignant (1) – Casaneanu (1), Ilyés, Gecse O.
Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 15 perc+10 perc fegyelmi (Dósa)+végleges fegyelmi (Pozsár), ill. 11 perc+végleges fegyelmi (Fodor Cs.)
Kapura lövések: 23–63
Borbás Gergely (másodedző):
– Az ellenfél a játék minden elemében jobb volt nálunk.
Jason Morgan: – Természetesen nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Szamankov remek munkát végzett a kapuban, szerettem volna, ha kapott gól nélkül hozza a meccset, de egy kontrát végül kihasználtak a hazaiak. Mind a négy sorunk jól játszott, Yellow Horn sora támadásban kiválóan teljesített. Remélem, át tudjuk menteni ezt a formát a hétvégi mérkőzéseinkre is.

10. Dunaújvárosi Acélbikák 26 1 5 1 19 67–130 –63 14

Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas–FTC (4–2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az ismételt találkozó új időpontját.