Erste Liga: kikapott az FTC; nagyot fordított a Brassó

SZŰCS ANDRÁSSZŰCS ANDRÁS
2021.03.21. 20:50
A Csíkszereda ismét legyőzte az FTC-t, és egy lépésre van a döntőtől (Fotó: SC Csíkszereda)
A jégkorong Erste Liga elődöntőjében a Csíkszereda hazai pályán 3–2-re legyőzte az FTC-t, így már csak egy siker választja el a finálétól. A másik elődöntőben a DEAC hiába vezetett otthon három góllal is, 7–5-ra kikapott a Brassótól, amely így összesítésben kiegyenlített (2–2).

Okkal lesznek nyűgösek hétfőn anyagországi Erste Liga-klubjaink, hiszen szombaton és vasárnap is az alapszakaszgyőztes Corona Brasov, illetve az SC Csíkszereda nyert a DEAC és az FTC-Telekom ellen az elődöntőiben, úgyhogy a számtani és lélektani előny immár a határon túl van.

Jó, a matekkal lehet kicsit vitázni, hiszen a Debrecen és a Brassó párharca 2–2-re áll, de miután az első két meccset a Cenk alján az egyetemisták nyerték meg, hazatérve sokkal inkább készülhettek arra az eshetőségre, hogy kisöprik a riválisukat, mintsem arra, ami történt...

Szombaton és vasárnap is potyogtak a gólok a Hajdúságban, csak éppen a DEAC nyelt többet, ezzel párhuzamosan a kapusversenyt is elveszítette, pedig e kategóriában általában előnyből indul, hiszen Hetényi Zoltán a liga legjobbja, ráadásul ezúttal a Brassó az első szünetben már inkább cserélt a gólvonalon. Őrült lövöldözéssé fajult a rangadó, az első nyolc percben esett négy gól, a szünetig még kettő, a második játékrészben még öt, ám hiába vezetett a DEAC hárommal is, az utolsó harmadra hátrányban fordult.

Ekkor meglepetésre lenyugodtak a kedélyek, legalábbis elfogytak a találatok: mire az utolsót becsúsztatta az 1+2-vel záró Molnár Zoltán, addigra üres volt a hazai kapu, hátha a beküldött plusz mezőnyjátékossal összejön az egyenlítés. Nos, nem jött össze, legalábbis ezen a mérkőzésen a DEAC-nak nem – ugyanakkor e sikerével a Brassó kiegyenlítette a párharcot, visszavette a pályaelőnyét, és kedden már lépéselőnybe is kerülhet. Persze ebben a szériában aligha van értelme jósolgatni...

Valamelyest egyértelműbb a másik, elvégre hét közben a Tüskecsarnokban egyet-egyet nyertek a tavalyi kiírás megosztott bajnokai, Erdélyben viszont a Csíkszereda hozta az „adogatását”, még ha nem is ment könnyen. A Sportklub szombaton 57:21-nél egyenlített és a hosszabbításban, 61:29-nél szerezte meg a győztes találatot, vasárnap picivel korábban támadt fel, hiszen 51:46-nál egyenlített és 52:14-nél szerezte meg a győztes találatot, de a fordításaival és 3–2-es győzelmeivel ugyanúgy leforrázta az FTC-t. Pedig egyik napról a másikra az SC-ből dőlt ki sérülés miatt Fodor Csanád és a Fradiba térhetett vissza eltiltásából Keaton Ellerby, mégis 3–1 az összesített állás, úgyhogy kedden „meccskoronggal” érkezik a Szereda.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
SC CSÍKSZEREDA (romániai, 3.)–FTC-TELEKOM (2.)
3–2 (0–1, 1–1, 2–0)
Csíkszereda, zárt kapuk mögött. Vezette: Babic, Nagy A., Balla, Muzsik
CSÍKSZEREDA:SZAMANKOV – Loginov, Papp Sz. – Salló, Wishart – Gecse H., LÁDAY (2) – Győrfy – Becze T., Bíró T., Taratuhin – BLACKWATER 1 (1), COMBS 2, Rokaly N. – Casaneanu, Farkas T., TOUSIGNANT (2) – Gecse O., Ilyés, Sándor Z. Edző:Jason Morgan
FTC:Arany – Ellerby, Hegyi Á. – Tóth Gergely 1, M. Versteeg – Kärmeniemi, Sarcia – Boros – Nagy G., Hodgman, Kóger D. – Tóth A., Hajós (1), NÉMETH A. (1) – Somogyi B., Pavuk (1), SÁGI MARTIN 1 – Tóth R., Farkas L., Tóth Gergő – Roczanov Edző:Fodor Szabolcs
Kapura lövések:25–31
Kiállítások:4, ill. 2 perc

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Csíkszereda javára

DEAC–CORONA BRASOV (romániai, 1.) 5–7 (4–2, 1–4, 0–1)
Debrecen zárt kapuk között. Vezette: Kincses, Soós, Váczi, Vincze D.
DEAC: Hetényi Z. – Kloz (1), Filbrandt – Sándor F., Kiss R. (2) – Bogesics, Vokla – Dalecky 1, Novotny 1, TURCOTTE 1 (2) – Hári N. 1, Pesztunov (1), Kulesov – Mazzag 1, Berta, Molnár D. (1) – Kiss P., Kozma F., Szűcs I. Edző: David Musial
Brassó: Polc (TŐKE) – Carlson, McFadden 1 – Wilson (1), Boriszenko – Bors (1), Mihály E. – Gajdó T. – Klempa 1, Molnár Zs. (2), Valchar 1 (1) – Finucci, Gliga, Fowlie – MOLNÁR Z. 1 (2), TRANCA 2 (1), PÉTER B. 1 (2) – Gajdó B., A. Vasile, N. Vasile. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 39-40
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
David Musial: – Nagyon nehéz helyzetben voltunk, hiszen Jakub Izacky hátsérülése miatt eleve nem léphetett pályára, a második harmad legelején pedig elvesztettük Dominik Novotnyt is. Ennek ellenére harcoltunk becsülettel, a Brassó azonban rutinosan hozta a harmadik harmadot. A gondjaink ellenére sem adjuk fel, Brassóban már nyertünk kétszer, miért ne nyernénk harmadjára is?
Dave MacQueen: – Úgy kerültünk kétgólos hátrányba az első harmadban, hogy nem is játszottunk rosszul. Ilyen a hoki! A második harmadban mínusz háromnál kicsit mélyre került a társaság lelkileg, de kimásztunk a gödörből, és fordítani tudtunk, ami a csapat erejét jelzi. Még semmi sem dőlt el, biztos vagyok benne, hogy a párharc további mérkőzései is kemény, szoros csatákat hoznak.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2