Erste Liga: harmadik meccsén is győzött a címvédő FTC

2019.09.18. 21:08
Nagy Gergőék simán elintézték a Vasast (Fotó: Földi Imre)
Harmadik meccsét is megnyerte a jégkorong Erste Liga új idényében a címvédő Ferencváros, amely szerdán 6–1-re kiütötte a Vasast. A Fehérvári Titánok a Hokiklub Budapest vendégeként megszerezték első győzelmüket ebben a szezonban.

A Gyergyói HK (3–1) és az Újpest (6–5 – hosszabbítás után) legyőzését követően a Vasast is megverte az FTC. A zöld-fehérek az első két harmadban óriási fölényben korongoztak és kerültek 4–0-s előnybe – a magyar szövetség statisztikái szerint 26–5, illetve 24–4 volt a kapura lövési mutató –, majd a záró játékrészt is megnyerték, de a hazaiak akkor már nem játszottak alárendelt szerepben.

A vendégeknél a kanadai Myles Fitzgerald három góllal és egy assziszttal zárt.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
SCHILLER-VASAS–FTC-TELEKOM 1–6 (0–1, 0–3, 1–2)
Káposztásmegyer, 500
néző. V: Kincses, Mach, Sindel, Pálkövi Baksa
VASAS: Tóth K.
Hetényi P., Kováts M. – Bukor, Gáspár – Surányi, Tornyai – Farkas B., Inglis
Székely Mádai G. (1), Turbucz 1, Pápa (1) – Bödök, Schmál, Szlama D. – Czakó, Csiki A., Márton – Fliszár, Páterka, Szalma Zs.
Edző: Ladányi Balázs
FTC: Nagy Kristóf
Rantanen (2), Kärmeniemi – Pulli, Jászai – Hegyi Á. (1), Pozsár
Kulmala, Pavuk 1 (1), Nagy G. (1) – M. Fitzgerald 3 (1), SWITZER 2 (1), Tóth A. (3) – Tóth Richárd, Hajós (1), Németh Attila – Tóth Gergely, Farkas L., Tóth Gergő – Tóth Renátó, Roczanov
Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Kapura lövések: 25–61
Ladányi Balázs: – Sajnos nem tudtuk megnehezíteni a Fradi dolgát, és a különbség nemcsak a jégen látszott, hanem az eredményen is. Túl sok teret adtunk nekik, amit köszöntek szépen, és éltek vele, miközben ők nem adtak semmit. Túlságosan tiszteltük őket, nem úgy léptünk fel, ahogy kellene. Bízom benne, hogy ennek a következő mérkőzésen nyoma sem lesz.
Fodor Szabolcs: – Egyik mérkőzést sem lehet félvállról venni, ezért lelkiismeretesen készültünk. Jól álltunk neki a meccsnek, végig irányítani tudtunk és hatvan percen át a saját hokinkat játszani. Ennek nagyon örülök, mert az előző idényben egyik Vasas-meccsünk sem volt könnyű, ezt viszont jól menedzseltük.

HOKIKLUB BUDAPEST–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 1–2 (0–0, 0–2, 1–0)